Šelmy to mají těžké. Hrůzné záběry tygřích jatek zveřejnili částečně celníci a detektivové. Otřesný byznys vydělával miliony, etika šla stranou. Z jednoho usmrceného tygra získali tito ,,obchodníci“ téměř 30 milionů. Číslo však nemusí být konečné. Soukromí chovatelé vlastní podle dostupné evidence 130 tygrů. Je to číslo nahlášené na krajských úřadech. Jak je tomu doopravdy ukáže čas a kontroly. Projekt inspirovaný v zahraničí snad pomůže.
Česká inspekce životního prostředí začíná evidovat tygří DNA. Evropská databanka může při pečlivé evidenci obdobným kšeftům zabránit. Chystá se i novela zákona, která podmínky chovu zpřísní. Šelmy by se mimo ZOO neměly vůbec chovat. Zda tomu tak bude uvidíme. V České republice platila pro chov šelem dosud pouze obecná doporučení. Kam až tato benevolence dospěla ukázal případ zabíjení tygrů z důvodu zisku. Je nutné, pokud vidíme ve svém okolí podivné zacházení se zvířaty na toto upozornit. Zvíře si rozhodně nezaslouží špatné zacházení a týrání.
Jsme lidé a je třeba si toto uvědomit i ve vztahu ke zvířatům a chránit je před nelidským chováním.
Bc. Emil Pernica, vedoucí kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva města Blansko
Převzato z profilu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV