Dílo nizozemského umělce Hanse Ciotroena stojí v místě, kde byl v roce 1914 hotel Weimar. V něm se Masaryk ubytoval po svém útěku z Rakouska-Uherska a v něm také nakreslil přibližnou mapu budoucího samostatného československého státu. Pomník byl realizován z iniciativy dvou velkých přátel České republiky – bývalého velvyslance Nizozemského království v Praze Jana Hennemana a autora uznávané publikace o nečekaných česko-nizozemských souvislostech Pietera Goedharta.
V rámci své návštěvy Haagu a Rotterdamu se předseda Senátu neformálně setkal s nejvyššími představiteli nizozemské horní parlamentní komory: předsedkyní Ankie Broekers-Knol z vládní Lidové strany a místopředsedou Jorisem Backerem zastupujícím opoziční uskupení Demokraté 66. Milan Štěch s oběma diskutoval zejména o současných problémech s masovou imigrací. „S předsedkyní Broekers-Knol jsme dospěli v této otázce k plné shodě, a to jak co se týče vysoké míry potenciálních rizik vyplývajících z neregulovaného přílivu imigrantů, tak pokud jde o podobu možných řešení, která je zapotřebí akutně rychle přijmout na území států, z nichž imigranti pocházejí, a také v jejich bezprostředním okolí,“ řekl Milan Štěch.
Součástí návštěvy bylo i setkání s českými a nizozemskými exportéry, které zorganizovala Česko-nizozemská obchodní komora.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV