Celá planeta chce roušky a respirátory, to víme. Omlouváme se za jejich nedostatek u nás v Česku. Naprosto totožná situace je v Rakousku, kde lidi vykupují galanterie, aby si ušili vlastní roušku. V Polsku i USA si roušky vyrábí sami zaměstnanci nemocnic. V Belgii vyzývají občany, aby svoje roušky a respirátory darovali zdravotníkům. V Japonsku mají k dispozici pro každého doktora jedinou na den. I v Jižní Koreji, o které se říká, jak dostala koronavirus pod kontrolu, lidi svou vládu kritizují za nedostatek masek. Problémy má i tak technologicky vyspělá země jako Izrael. Je to prostě všude a státy se teď mezi sebou předhání, kdo nakoupí aspoň něco. Divočina. Německo třeba zablokovalo na hranicích dodávku 240 tisíc roušek pro Švýcarko a byl z toho diplomatický incident. Dokonce, i když podepíšete smlouvu s dodavatelem, klidně to přeprodá na poslední chvíli jinam. Stává se to všem. NIKDO na světě tohle netušil, nikdo neměl na skladě desítky milionů roušek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV