Kdyby v roce 2017 prošlo naše řešení, stálo by to 4x méně, tzn. 600 milionů, a most už byl hotový! Poděkujme nekompetentnosti předchozího radního Adama Scheinherra (Praha Sobě), který na nebourání Libeňského mostu vybudoval politickou kariéru!
Jak to dopadlo? Most se zbourá, postaví se tam replika a oni to nazývají "citlivou rekonstrukcí". To vše proto, aby nemusel přiznat svým voličům a vlastně celé Praze své fatální selhání, které vyjde Pražany o dost dráž!
Připomeňme si, jak šel čas. První zprávy o havarijním stavu Libeňského mostu se začínají v médiích objevovat v roce 2015. Největší diskuze mezi politiky a odborníky probíhají v letech 2016 a 2017. Jedni navrhují kompletní demolici a stavbu nového mostu, jiní preferují rekonstrukci s ohledem na historickou hodnotu stavby.
V roce 2018 se vedení města rozhoduje pro rekonstrukci mostu, jsou představeny konkrétní plány a diskuse se soustředí na rozsah zachování historických prvků mostu. Plány zdržela i pandemie covidu, v roce 2021 ale měly začít přípravné práce na rekonstrukci, které měly v letošním roce skončit a měla být zahájena rekonstrukce samotná.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV