„Městské části, školy, kulturní instituce a další včetně jednotlivců mají skvělou možnost, jak zlepšit své okolí pro sebe a spoluobčany se sníženou schopností pohybu a orientace. Doufám, že toho využijí, abychom mohli společně odstraňovat bariéry ve veřejném prostoru. Je to důležité, právě místní jsou v dennodenním kontaktu s tím, co je potřeba zlepšit. Rádi s tím pomůžeme,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.
O podporu je možné žádat na projekty, které řeší problémy spojené s významnými překážkami pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace ve veřejném prostoru. Veřejně přístupným prostorem se pro potřeby Programu rozumí např. provozovny služeb, úřady, školská zařízení, objekty využívané pro volnočasové aktivity, kulturní zařízení a další; za veřejně přístupný prostor se nepovažuje bytový dům s výlučně obytnou funkcí. O dotaci mohou žádat městské části, příspěvkové organizace, právnické osoby, nadace, spolky, církve, náboženské společnosti, obecně prospěšné společnosti, veřejnoprávní instituce i fyzické osoby. Lhůta pro podání žádosti o podporu je od 4. 12. 2020 do 8. 1. 2021.
Veškeré informace k Programu jsou k dispozici na portálu hlavního města Prahy (ZDE) v sekci Dotace a Granty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV