„Těch problémů vidíme v návrhu komise více. Chápu, že v době po teroristických útocích chce Unie ukázat, že pro občany udělá rychle něco užitečného, bohužel, tato směrnice jde zcela špatným směrem. Podle mě je napsaná amatérsky, horkou jehlou,“ tvrdí poslanec a člen výboru pro bezpečnost Bohuslav Chalupa s tím, že návrh v této formě omezuje práva všech řádných občanů. Podobně jako on se většina poslanců ANO shodla, že Evropská komise nemůže občanům, kteří si v minulosti s určitými pravidly něco zakoupili zabavovat jejich majetek.
„Podle mě jde o nedomyšlený, nekonkrétní, legislativně zcela vágní a možno říci i zmatený populistický návrh. Evropská unie zanedbala ve státech jako je například Belgie nelegální obchod se zbraněmi a teď se to snaží dohnat,“ doplňuje Chalupu jeho kolega Bronislav Schwarz.
A přidává se i předseda hnutí Andrej Babiš, podle kterého lze k vyšší kontrole využít už nyní platné legislativy.
Není divu, že k návrhu byla vedena obsáhlá a bouřlivá diskuze i na půdě Evropského parlamentu. Zástupci Evropské komise v ní připustili alespoň to, že jednotlivé pasáže návrhu bude nutné upravit tak, aby její výklad byl zcela jasný. „A aby tak nebylo možné, že legitimní držitelé zbraní by v EU byli omezováni na svých právech. Právě nejednoznačnost výkladu a technické nedostatky byly nejsilnějším argumentem v páteční debatě," vysvětluje europoslankyně Dita Charanzová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV