Sehnalová (ČSSD): Systém placení mýta v EU se zjednoduší

14.02.2019 20:17 | Zprávy

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili dohodu, která umožní zavedení Evropské služby elektronického mýtného (EETS). V praxi to znamená, že dopravcům, kteří jezdí do zemí Evropské unie, odpadne povinnost pořizovat několik zařízení pro platbu elektronického mýtného po Evropě.

Sehnalová (ČSSD): Systém placení mýta v EU se zjednoduší
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Firmy se navíc nebudou muset registrovat do různých národních systémů, což zefektivní výběr silničních poplatků. Novinku pocítí i sami řidiči autobusů a kamionů, kterým zmizí z čelního skla velké množství nechvalně známých "krabiček", které jim mnohdy komplikují výhled.

„V současné době musejí řidiči k placení silničních poplatků používat několik zařízení, protože uvnitř Evropy existuje celá řada platebních systémů. Díky této dohodě by se tato situace měla brzy začít měnit, protože k placení by měl stačit pouze jeden systém," uvedla europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), členka vyjednávacího týmu Evropského parlamentu za skupinu sociálních demokratů.

„Odsouhlasená dohoda také zjednoduší přeshraniční výměny informací o vozidlech, která nezaplatila v jiném státě EU silniční poplatek. To umožní státům přeshraničně vymáhat veškeré nezaplacené silniční poplatky, tedy i ty, které nejsou placeny elektronicky. Ztráty za nezaplacené mýtné v EU přitom činí přibližně 300 mil. euro ročně, což jsou peníze, které by se mohly využít právě na zlepšení stavu vozovek,“ dodává europoslankyně Sehnalová.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Fischer: K mezinárodnímu zatykači na izraelského premiéra

13:02 Senátor Fischer: K mezinárodnímu zatykači na izraelského premiéra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mezinárodnímu zatykači na izraelského premiéra Neta…