K jejich prohloubení slouží různé studijní programy pro vysokoškolské studenty, zejména Erasmus, ale i některé další. Studium na zahraničních univerzitách studentům navíc přináší zkušenost a samostatnost. Zkušenější a vzdělanější absolvent se pak lépe uplatní na trhu práce a je přidanou hodnotou pro celou společnost. Ze všech těchto důvodů se nesmí podobné přeshraniční aktivity Evropské unie v žádném případě omezovat, ale je nutné je podpořit a prohloubit.
Před dvěma roky to dokonce vypadalo, že by mohl být program Erasmus z důvodů úspor zrušen, naštěstí byl pro následující období nahrazen novým programem Erasmus+. Podobnou nejistotu nesmíme do budoucna připustit, vzdělávání by bylo jedno z nejhorších míst, kde bychom měli šetřit. Naopak.
Pojďme hledat další možnosti, jak mladým lidem ještě více otevřít již existující, ale byrokraticky komplikované možnosti poznávání jiných národů i jazyků. Pro KSČM bylo kvalitní a bezplatné vzdělání vždy prioritou, a to nejen to univerzitní. Nebránili bychom se proto diskuzi o nějaké formě rozšíření např. programu Erasmus pro studenty středních škol, nebo rozšíření možností pracovních stáží v zahraničí pro absolventy středních i vysokých škol. Cílem je konkurenceschopnost českých absolventů, a pokud k tomu naše členství v Evropské unii nabízí potenciál, musíme ho využít. V pátek 23. 5. a sobotu 24. 5. 2014 budeme mít při volbách do Evropského parlamentu tu možnost. Pojďme společně podpořit budoucnost nejen svoji, ale i našich dětí.
Pavla Šlahúnková, kandidátka pro volby do Evropského parlamentu za KSČM
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KSČM