Soukromníci podporují ústavní stížnost proti regulaci prodejní doby

15.12.2016 12:42 | Zprávy

Strana soukromníků České republiky podporuje ústavní stížnost proti regulaci prodejní doby, kterou ve středu 14. prosince 2016 podala skupina senátorů.

Soukromníci podporují ústavní stížnost proti regulaci prodejní doby
Foto: Strana soukromníků ČR
Popisek: Strana soukromníků ČR, logo.

Mezi senátory, kteří se svým podpisem připojili k této ústavní stížnosti, nechyběl ani senátor Ivo Valenty, který byl do horní komory zvolen právě za Stranu soukromníků ČR. Ústavní stížnost podpořila jak Hospodářská komora, tak Sdružení obchodu a cestovního ruchu.

„Není možné, aby stát postupnými kroky devastoval podnikatelské prostředí. Přestože zákon reguluje velké obchodní řetězce a supermarkety, nesmíme být imunní vůči těmto snahám státu čím dál častěji regulačně vstupovat do soukromého podnikání a systematicky tak křivit trh,“ uvedl Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky.

„Zákon nemá žádné opodstatnění a je jen dítětem levičáckého vnímání světa a vrací nás před rok 1989, kdy nám stát diktoval, jak máme žít. Do soukromého podnikání má stát vstupovat pouze přiměřenými regulačními zásahy, ne si stále vymýšlet nové a nové regulace, které nepřinesou nic podnikatelům, jejich zaměstnancům ani zákazníkům. V konečném důsledku tak tato „dobroserská“ opatření povedou pouze k oslabení české ekonomiky. Vždyť už Winston Churchill říkal, že když zničíte svobodný trh, vytvoříte tím černý trh, a když budete mít 10 000 nařízení, zničíte jakýkoli respekt k právu,“ dodal předseda Soukromníků Petr Bajer.

Strana soukromníků dlouhodobě hájí všechny aktivní a pracovité lidi, kterým dnešní agrolevicová vláda čím dál častěji omezuje jejich svobodu a soukromí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!