1) I když je ODS vnímána jako strana tradiční, tak v čem je výhoda? Nedokáže ani řádně sjednat zábory veřejného prostranství - Ukázky z (ne)obnovování důvěry ODS na Prostějovsku. Jaký to může být partner při řízení státní správy? A to nazdory tomu, že disponovala 50x většími výdaji:
- ODS 2013 (7,7%) - 98 milionů na volby + 83 milionů na provoz + 56 milionů na mzdy.
- Svobodni 2013 (2,5%) - 4,6 milionů na volby + 0,2 milionů na provoz + 0,1 milionů na mzdy.
2) I když se nyní profiluje proti zavedení EURA, tak když mohla nic nepodnikla. Pokrytecké. Nečas odmítl prosadit výjimku ze zavedení EURA, ačkoliv byl o to centrální bankou, prezidentem i Svobodnými žádán. Místo toho podepsal a prosadil změnu smlouvy o fungování EU, která umožnila vznik ESM, který nás zavazuje poslat po přistoupení k EURU až 350 miliard korun pro zadlužené země eurozóny. Asi nejlépe to vystihl komentář Pavla Hasenkopfa: "Ten závazek ODS má stejnou cenu, jako když si těžký alkoholik pro prohýřené noci a s hlavou jak střep slibuje, že už nikdy nebude chlastat. Je pravda, že ODS už nikdy chlastat nebude, ale ne proto, že by nechtěla, ale proto, že jí na dluh už nikdo nenaleje."
3) Z řad ODS se vytrácí lidé se stmelujícími postoji jako Ivo Strejček a prakticky v ní zůstal pouze Jaroslav Kubera. Zbytek má názory více blízké ČSSD než Svobodným. Před rokem mě zaujal také ojedinělý postoj Oldřicha Floriána, který chtěl být mladou krví ODS a měnit ji zevnitř - viz. článek Co dokáží nové tváře v čele ODS? Při dobré práci ještě rychlejší pád. Výsledek? Stal se letos členem Svobodných.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Svobodni.cz