Účast o něco málo více než 1000 lidí sice nepůsobí jako příliš velké číslo. Znepokojovat by nás ale měla skutečnost, že šlo o povolenou (!) veřejnou akci lidí netajících se nijak tím, že by nejraději nahradili demokracii islámskou náboženskou vládou.
Ostatně o tom svědčily i transparenty některých účastníků hlásající, že „řešením je chalífát“ a (Německo je) „diktaturou hodnot.“
Islamismus a hip hop
Navíc nejde o žádnou izolovanou událost, která by přišla jako blesk z čistého nebe. Jedná se o součást širšího fenoménu tzv. pop islamistů. Za demonstrací stála skupina Muslim Interaktiv.
Ta je již dobře známa tajným službám a má blízko k zakázané islamistické organizaci Hizb ut-Tahrir. Její nebezpečnost spočívá v tom, že dokáže velmi účinným způsobem cílit na mladé muslimy. Dobře užívá sociální platformy, jako je Instagram či TikTok k šíření extrémních islamistických postojů.
Pomáhá ji i schopnost naroubovat na radikální islamismus hip-hopovou kulturu. Vlastně nejde o nic nového. Také teroristická skupina Islámský stát získávala přívržence prostřednictvím rapových písní s islamistickou tematikou.
Vůdčí osobností student pedagogiky
Přední postavou skupiny Muslim Interaktiv je student učitelství a influencer Joe Adade Boateng, jenž si říká též Raheem Boateng. Na první pohled působí jako jeden z mnoha „gangsta rapperů“ ze sídliště. Svou skupinu prezentuje jako organizaci pro vzdělávací osvětu. Zdání ale klame.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV