Již v době, kdy část Prahy byla pod vodou, objevily se názory, že ne vše, co bylo nutné před blížícím se živlem udělat, uděláno bylo. Co si o tom myslí senátor ODS Jaroslav Kubera a poslanec ČSSD Jiří Koskuba? Bylo učiněno maximum pro to, aby nevznikly větší než nezbytně nutné škody? A co podle obou mužů ukázaly dramatické dny tohoto týdne?
„Stát v první řadě ukázal, že není v žádném rozvalu, jak se nám často snaží mnozí namluvit, ale že plně funguje,“ řekl ve svém komentáři Kubera. Pochválil také to, jak mezi Čechy okamžitě vyrostla vlna solidarity.
„My se totiž v krizových chvílích vždycky chováme podobně, jako když k nám v roce 1968 vtrhla sovětská vojska. Jenomže nás to bohužel brzy přejde, ten příběh se po každé opakuje,“ podotkl dál senátor.
Podle něj uplynulé dny ukázaly i to, jak moc může někdy být nucená byrokracie na škodu. „Když je potřeba jednat hned, není možné dodržovat nějaké lhůty, které by se dodržovat měly a které pak každé rozhodování protahují až na týdny. Proto vítám rychlé jednání ohledně státních zakázek. I díky tomu, pokud vím, nemusely nikde ty obecní úřady dělat výběrová řízení, třeba na nákup lopat a kýblů na úklid, i když by jim to jinak zákon ukládal,“ poukázal Kubera. Vzkázal pak i na adresu „chytrolínů“, kteří vystupují se svojí kritikou ve smyslu, jak a kdy a v jakém rozsahu měly třeba někdy být upouštěny přehrady, stavěny hráze.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová