Jsi zralej na smyčku kolem krku. Budete viset, váleční štváči, napsal „nasranej občan" poslanci kvůli Rusku. A zde je odpověď

22.09.2014 13:41 | Zprávy

Poté, co poslanec Parlamentu České republiky Jiří Štětina z hnutí Úsvit hlasoval pro sankce proti Ruské federaci, došel mu výhrůžný mail, ve kterém autor uvádí, že by měl být za své postoje oběšený. Poslanec Štětina pro ParlamentníListy.cz uvedl, že mu tato situace silně připomíná padesátá léta minulého století. Popravou mu bylo ostatně vyhrožováno záhy po osmašedesátém roce, kdy mu soudruzi řekli, že půjde ke zdi. Smrti se ale nebojí, a kdyby zemřel, tak rozhodně nepůjde o sebevraždu.

Jsi zralej na smyčku kolem krku. Budete viset, váleční štváči, napsal „nasranej občan" poslanci kvůli Rusku. A zde je odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Štětina

Na dotaz, proč jako jediný poslanec Úsvitu hlasoval pro sankce proti Rusku, Štětina uvedl, že se při hlasování svým přístupem rozhodně neodlišoval od ostatních kolegů z Úsvitu. „Jsme demokratické seskupení, kde může každý z nás zastávat svobodně svůj názor,“ upozornil hned v úvodu Jiří Štětina. Dle jeho mínění má celá situace jiné pozadí. „Zásadně nesouhlasím s porušováním mezinárodního práva, a to teď nemyslím jen na Rusko, ale i na jiné státy, kdy jeden stát okupuje druhý stát. To prostě nejde,“ zdůvodnil své hlasování Štětina.

Kdo jak hlasoval o návrhu usnesení ve znění Poslanecká sněmovna odsuzuje pokračující agresivní chování Ruska ve vztahu k Ukrajině". Podívejte se jméno po jménu ZDE.

Obava z návratu padesátých let

Dále připustil, že sankce proti Rusku sice mohou Českou republiku poškodit, ale daleko více by naši zemi poškodilo, kdyby se vrátila padesátá léta. „Pokud bychom byli znovu vázaní nějakými smlouvami, které tady už v minulosti byly, bylo by vše mnohonásobně horší,“ varoval poslanec Štětina. Dále prozradil, že v poslední době stále více přemýšlí nad tím, jestli nebyl rok 1989 vyvolán záměrně, aby se změnila tehdejší ekonomika, která byla velmi špatná. „Lidé jsou dnes značně negativně ovlivňováni médii a vším kolem, že se máme špatně. My se ale vůbec nemáme špatně! Samozřejmě, že kdo chce dělat, tak se má dobře, nebo se může mít dobře. Komu se ale nechce dělat, tak se holt dobře nemá. Existují různé sociologické průzkumy, které říkají, že až deseti procentům obyvatel naší země se moc dělat nechce a chtějí mít tzv. sociální stát,“ připomněl Štětina.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Filip Ferbie

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

19:42 „Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek ústně interpeloval premiéra Petra Fialu ohledně konkrétních k…