Úmyslně jste se na pražské kandidátce nechal napsat na nevolitelné místo. Proč jste se tak rozhodl?
Postupoval jsem tak, protože jsem cítil, že mám-li nadále pokračovat v této pozici, tak po všech výtkách a tvrzeních, že jsem v Parlamentu od dětství, dostal mě tam tatínek (disident a významný polistopadový politik Václav Benda – pozn. red.) a že tam asi umřu, potřebuji přímý mandát voličů.
Takže vědomě jste podstoupil takové riziko, i když víte, že kandidát, aby se dostal na kandidátce na volitelné místo, a zvlášť v situaci, v jaké je ODS dnes, bude potřebovat skutečně poměrně velké množství preferenčních hlasů, aby se stal poslancem? Počítáte s tím, že to nemusí podruhé vyjít?
Samozřejmě s tím člověk musí počítat v každých volbách. A je to pro mne test: Buď dostanu přímý mandát od voličů, pak si myslím, že je smysluplné, abych v Poslanecké sněmovně byl, a pokud ho nedostanu, tak se všechno mění a půjdu dělat něco jiného.
Důvod, proč jste se nechal napsat na nevolitelné místo na kandidátce, by měli voliči vědět, protože jinak si mohou myslet, že už nemáte zájem kandidovat, nebo že vás ve sněmovně vaše strana nechce. Jakým způsobem dáte voličům vědět, že stojíte o jejich preferenční hlasy?
Já myslím, že každý, kdo je na kandidátce ODS, zkouší dát vědět voličům, že počítá s jejich podporou, že stojí o to, aby tu kandidátku volili. To bych řekl, že je úplně automatické. Ale samozřejmě že se nějakým způsobem budu snažit dát najevo, že o podporu stojím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová