Pravičák Matějka: Kalousku, mlč o Holešovské výzvě. Lžeš už moc dlouho

22.03.2012 13:12 | Zprávy

JINÝMA OČIMA S iniciátory Holešovské výzvy, která pořádala protivládní demonstrace v několika českých a moravských městech, začínají koketovat odbory i levicové strany. Požadavky protivládních aktivistů se však mnohdy setkávají také s posměchem nebo varováním, že popírají demokratické principy. Pevně přesvědčen o tom je profesor Milan Knížák. Naopak známý bloger František Matějka sice odmítá jejich požadavky, nicméně si váží odvahy vystoupit z davu a nahlas projevit nespokojenost.

Pravičák Matějka: Kalousku, mlč o Holešovské výzvě. Lžeš už moc dlouho
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Takzvaná Holešovská výzva by ráda sdružovala veškerá hnutí odmítající současnou vládu a prezidenta, či spíše celou současnou zákonodárnou, výkonnou i soudní moc a dokonce i vedení policie. Všichni jsou prý zkorumpovaní, rozkrádají zemi a lid by je měl svrhnout. Mnozí politici a odboroví předáci aktivistům vzkazují své sympatie a v jejich činnosti je více či méně nahlas podporují.

Popelkovo vystoupení bylo jako zmrtvýchvstání Milouše Jakeše

Stejně často zaznívá i drsná kritika těchto aktivit s tím, že jde o populismus nejtěžšího kalibru a lidé z Holešovské výzvy nabízejí pouze líbivá hesla, nikoli však návrhy řešení. Jeden ze zakladatelů výzvy Slávek Popelka nedávno vystoupil v Hyde parku na ČT 24 a měl téměř hodinu na to, aby o propagovaných názorech přesvědčil diváky. Nebyl ale schopen zřetelně zodpovědět prakticky jedinou otázku.

Někdejší ředitel Národní galerie profesor Milan Knížák na to reagoval na svém webu s tím, že se jedná o demonstraci primitivnosti, ubohosti, agresivity a čouhá  z ní nezřízená touha po moci.

„Bylo mi stydno, že něco takového u nás vůbec může vzniknout. Mám úctu ke vzpourám, pokud za nimi stojí ušlechtilost a rozum, ale pan Popelka buď patří mezi tu nejubožejší duchovní lůzu, nebo je mentálně retardovaný, poněvadž jeho projev svědčí o neschopnosti myšlení. Nejvíce ze všeho to připomíná „slavný“ Jakešův projev, který v nahrávkách dodnes koluje jako odstrašující příklad primitivnosti protagonistů totalitního režimu,“ nebral si Knížák servítky.

Ten nemůže pochopit, že může někdo takovým lidem jako je třeba Popelka popřát sluchu. „Vadí mně i jeho nestoudné urážení představitelů naší země po roce 1989. Mám kritické výhrady vůči některým politikům a dávám to najevo jak ve volbách, tak i v běžném občanském životě - to jsou prostředky demokracie. Představa, že všichni budou svrženi, bude jim zabaven majetek a rozhodne lid, tedy domovní důvěrníci a pomocníci VB tak, jako tomu už jednou v naší zemi bylo, mě děsí,“ kritizoval exředitel Národní galerie.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Děláte ve sněmovně vůbec něco?

Dobrý den, zajímalo by mě, co jako poslanec děláte, že o vás není vůbec slyšet? Ani nikde v televizi jsem vás dlouho neviděl, nečetl s vámi žádný rozhovor. Přijde mi, že vás Babiš nechal kandidovat jen proto, aby vám zajistil dobře placené místo, ale jakoby vám zakázal, abyste se po vašem skandálu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

20:21 Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

Proč Fialův koaliční kabinet ve Sněmovně odložil legislativní změnu vedoucí k navýšení koncesionářsk…