2015 – konec sekularismu v Čechách a na Moravě?
Když v roce 1918 vznikalo Československo, velmi rychle se stalo státem z velké části sekulárním, tj. státem, který nepreferuje žádné náboženství. Za tímto faktem stálo mnoho příčin.
Poctivě, s odvahou, za to, aby se věci dělaly lépe...
Když v roce 1918 vznikalo Československo, velmi rychle se stalo státem z velké části sekulárním, tj. státem, který nepreferuje žádné náboženství. Za tímto faktem stálo mnoho příčin.
Zastupitelstvo se konalo 24.6. Významná debata se otevřela k průmyslové zóně v Holešově. Bylo kritizováno, že zóna se neplní a zůstává poloprázdná.
Změna je život, říká se. Je to logické, lidé získávají stále nové poznatky, kterým se přizpůsobují, aby zlepšili své životy.
Zastupitelstvo dne 29.4. projednávalo řadu bodů. Zmiňme, že byl schválen dar pro město Uherský Brod ve výši 400 000 Kč, který je určen na podporu pozůstalých po tamější tragédii.
Na zastupitelstvu konaném 18.2. podali jednotliví zastupitelé hned tři návrhy na doplnění programu. Jeden se týkal změny plánu práce, kdy poslanci chtěli, aby se zasedání zastupitelstva konaly už v pondělí.
Rada města Kroměříže se rozhodla vyvěsit poprvé v historii města vyvěsit takzvanou tibetskou vlajku, tedy vlajku, kterou užívá tibetská exilová vláda. Vlajka má údajně vyjadřovat podporu lidských práv nejen Tibeťanů.
V médiích opět zazářil názor Miloše Zemana. Tentokrát měl potřebu se vyjádřit k integraci postižených žáků. Dokonale ukázal neznalost problematiky.
Jednání krajského zastupitelstva konaného 10.12.2014 začalo skutečně výbušným tématem. Jako první bod programu byla zařazena informace o situaci ve Vrběticích, kde vybuchly muniční sklady.
Rozhovor pro Haló noviny, vyšel v drobně pozměněné formě. K nalezení mimo jiné např. na http://www.halonoviny.cz/articles/view/31766061. Zde uvádím v původním znění, jak jsem jej redakci odeslal.
Právo na vzdělávání, dle potřeb společnosti a schopností studenta, deklarovala celá řada lidskoprávních dokumentů. Přesto je toto právo neustále předmětem různých chytráctví, hledání cest jak toto právo obejít.
V pátek mi zavolal nějaký novinář z Mladé fronty Dnes Zlín, že se mnou chce mluvit. Zeptal jsem se, zda by to nemohlo počkat po práci. Řekl, že už teď je to na poslední chvíli a později už to nepůjde, že to bude krátké.
Pozorný čtenář si jistě všiml skutečnosti, že nadpis současné článku o zastupitelstvu nese číslovku o dvě větší než nadpis toho předchozího. Není to proto, že bych snad dvanácté zastupitelstvo, které se konalo 18.6., vynechal.
Chtěl bych poděkovat všem voličům, kteří obětovali tu trochu času a po pečlivém výběru kandidátů šli k volbám. Z nich bych chtěl poděkovat zejména těm, kteří dali hlas KSČM nebo mé osobě. Této podpory si nesmírně vážím.
Poměrně klidné vody kroměřížské komunální politiky rozvířil zejména v letošním a částečně minulém roce návrh lidovců na využití chátrající budovy na Hanáckém náměstí.
V tomto příspěvku bych chtěl uvést několik nejdůležitějších priorit, kterým bych se chtěl věnovat, pokud by má kandidatura dopadla úspěšně. A k tomu pár základních životopisných údajů o sobě, pro ty, kteří mě dosud příliš neznají.
Je první školní den a nedá mi to nepodpořit člověka, který se celý život školství věnoval, kterého dobře znám a spolupráci s kterým osobně velmi oceňuji.
Našimi médii proběhl článek informující o uzavření výstavy Jestem! Natalie LL v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně s erotickou tematikou. Krajský galerie uvádí, že k uzavření došlo z technických důvodů.
EU volby klepou pomalu ale jistě na dveře. Vzhledem k tomu, že jsem jako krajský zastupitel vždy zveřejňoval, koho budu volit, učiním tak i nyní.
Rozhovor se Z. Botkem vyšel ve Slováckém deníku 20.3.2014 (k dispozici také na http://slovacky.denik.cz/tydenik_slovacko/zdenek-botek-nejnizsi-prumerne-platy-v-nasem-kraji-souvisi-s-urovni-vzdelanosti.html).
Zastupitelstvo se konalo 19.3.2014 a bylo prvním zastupitelstvem v roce. Na rozdíl od většiny předchozích zastupitelstev zde žádný bod nevyčníval důležitostí ani ohlasem veřejnosti větší měrou nad body ostatní.