ÚKŠ také rozhodl o vzniku nové pracovní skupiny k režimu na státních hranicích. Skupina bude složená mj. ze zástupců ministerstev vnitra, dopravy, zdravotnictví a zahraničí. Jejím cílem je průběžně vyhodnocovat adekvátnost a navrhování nových systémových opatření.
Pracovní skupina dopady vedená Ministerstvem práce a sociálních věcí informovala ÚKŠ o mírně rostoucí nezaměstnanosti. „Hledáme řešení, jak využít lidi bez práce, kteří pracovat chtějí. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto přijde s plánem, jak tyto lidi zaměstnant např. v zemědělství, kde dnes chybějí zahraniční pracovníci,“ informoval ministr vnitra. Ministerstvo práce a sociálních věcí také na základě rozhodnutí ÚKŠ zpracuje materiál pro pendlery, jenž bude mj. obsahovat informace o možnostech, které příhraniční pracovníci mají, a o podpoře státu, kterou mohou využít, aby nezůstali bez prostředků.
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula informoval ÚKŠ o probíhajícím testování. Počty testů jsou dnes dle náměstka Prymuly cca 7 tisíc za den. „Současné kapacity testů umožňují až 15 tisíc testů denně, na toto číslo se teď chceme dostat,“ dodal Jan Hamáček s tím, že Ministerstvo zdravotnictví připraví plán, který umožní dosáhnout cílového stavu 20 tisíc testů denně.
ÚKŠ
Kompletní Ústřední krizový štáb má cca 30 členů včetně zástupců krajů a
opozice. Koná se online jednou týdně ve středu, jednotlivé pracovní
skupiny jednají online dle potřeby. Ústřední krizový štáb řídí stálá
pracovní skupina, která na Ministerstvu vnitra jedná každý všední den.
Rozdělení ÚKŠ ZDE.
Důležité odkazy:
průběžné aktualizovaný seznam distribuovaných ochranných prostředků za MV ZDE
průběžně doplňované informace o ÚKŠ včetně statutu ZDE
záznamy tiskových videokonferencí ZDE
informace k současné situaci zveřejňujeme i na twitterovém účtu @vnitro ZDE
kontakt pro domácí výrobce ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu na covpoint@mpo.cz
webové stránky pro výrobce ZDE