Chudokrevná cizinecká policie chytá na severu nelegální migranty. Prý úspěch...
Otevřený dopis ministru vnitra:
Otevřený dopis ministru vnitra:
Je zcela skandální, že OSN a Rada Evropy kritizovaly zákon omezující chaos v Evropě. Maďarský parlament v pondělí udělal správnou věc, když schválil zákon, který povoluje vybudování 175kilometrového plotu na hranici se Srbskem.
Laurent Muschel podivně směšuje hrušky s jablky. Argumentuje tím, že v letech 1968 a 1969 odešlo z Československa do zahraničí na 70 tisíc našich občanů. Z toho geniálně usoudil, že by ČR měla projevit solidaritu vůči migrantům.
Denně proniká na území EU několik stovek migrantů, měsíčně jsou to tisíce, možná i desetitisíce. Utíkají z boji zasažených oblastí severní Afriky a tzv. Blízkého východu. Tlak migrantů stále narůstá a stal se bezpečnostní hrozbou.
Islámský stát, často podceňovaný, má obdobnou povahu, jako mělo nacistické Německo ve třicátých letech. Do mezinárodních sil rychlého nasazení, pokud by vůbec byly vytvořeny, by měli však vyslat své síly, pokud možno, všichni stálí členové RB.
K účasti prezidenta republiky Miloše Zemana na květnových oslavách 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě.
Kdesi na Moravě bouchnul muničák. Proč? Protože selhal stát. Není důležité proč k tomu došlo, nebo kdo se zasloužil o to, že k tomu došlo.
Nenapsal jsem to sice já, ale bezezbytku s takovým řešením souhlasím. Pojďme do toho.
Přečetl jsem si novinku: Karel Schwarzenberg tvrdí, že Miloš Zeman zapomíná podobně jako protektorátní prezident Emil Hácha, kdy jeho mozek vypověděl službu a poslední roky už ani nevěděl, co dělá. Prý se do tohoto stavu blíží i Zeman.
Do pátku byla ministryně spravedlnosti Helena Válková v zahraničí a v sobotu si přečetla o božím dopuštění: Výběrové řízení na předsedu severočeského krajského soudu pro Liberecký a Ústecký kraj vyhrál nebezpečný člověk.
Dušemi soudců na severu Čech cloumá obava ze zjištění, že jakási výběrová komise vybrala jako nejvhodnějšího kandidáta na předsedu ústeckého krajského soudu dosavadního předsedu Okresního soudu v Mělníku Jana Veselého.
Málo kdo si všiml, že 28. května bylo výročí narození prezidenta Edvarda Beneše. Narodil se v roce 1884 a byl druhým československým prezidentem.
Něco jiného se slibuje, jiné se páchá. Pokud ale skutečně vláda nedovolí, aby si ve veřejných vysokých školách museli studenti připlácet na výuku, bude to rozumný počin.
Nebude veselo, spíše smutno. Nejisto. Obávám se, že Sobotka bude nejslabším článkem vlády, podobně jako Nečas.
O uplynulém víkendu jsem si opět znovu uvědomil, že žijeme několik životů zároveň.
Česká národní banka (ČNB) se po jedenácti letech rozhodla k dalšímu umělému znehodnocení naší národní měny.
Opět se rozvlnila hladina církevního restitučního rybníka.
Při slavnostnímu ceremoniálu nové úřednické vládě přihlížela i ultrapravicová předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Ihned po jmenování ministrů ale odešla. Proč?
„Tak prej nám zavřeli ministry. Jo?“ byla první otázka, co jsem čtvrtý den v týdnu, tedy ve čtvrtek, slyšel od občanů na Ústecku. Připomeňme si, že ruka zákona také zadržela bývalého a současného šéfa Vojenského zpravodajství Páleníka a Kovandu.
Na svých internetových stránkách DSSS 26.5. 2013 strašila, že v Ústeckém kraji se znepokojením sleduje vývoj v regionu v posledních týdnech, kdy dochází k velkému nárůstu kriminality a agresivity ze strany nepřizpůsobivých občanů a cikánského etnika