Welcome to Babišistan
„Babišismus“ je starý tradiční systém klientů, jak ho zrodila republika ve starém Římě. Spojoval plebeje s patriciji.
„Babišismus“ je starý tradiční systém klientů, jak ho zrodila republika ve starém Římě. Spojoval plebeje s patriciji.
Za posledních dvanáct měsíců jsme absolvovali předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, volby do Evropského parlamentu a teď volby komunální a senátní, které ukončí jejich následující druhé kolo.
V rozhovoru v Babišových Lidových novinách ze dne 7.10. prohlásila Adriana Krnáčová,že voliči v Praze budou muset dobře volit, aby nemusela z pražské radnice po volbách zmizet.Jinými slovy–„buď budu primátorka s převahou v zastupitelstvu anebo nic!"
V neděli večer jsem byl v pražském Divadle bez zábradlí na představení „Římské noci“. Je to strhující podívaná o vztahu slavné italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse.
Včera večer jsem odmítl sledovat aktuální dění našeho světa na internetu i v televizi. Našel jsem raději v knihovně své oblíbené aforismy Gilberta Keithe Chestertona (1874 – 1936). Rád se s Vámi o některé podělím. Hodnocení ponechám na čtenáři.
Náš neznámý se narodil v roce 1969. Vyrůstal v osamocené hájovně na jihu Moravy. Otec pracoval jako polesný. Syn se staral o stádo ovcí. V té době studoval na bučovickém gymnáziu. Tam se seznámil s dnešním předsedou vlády, který odmaturoval v roce 19
Okurková sezóna má své zákonitosti. Konzumenti informací mají pauzu. Rozmarné léto vybízí k jiným tématům, než je například nudná a dokonce odpudivá politika.
Vážený pane ministře, do Vámi řízeného ministerstva spadá i odbor všeobecné správy (oddělení občanskoprávní), který mimo jiné uděluje registrace politickým subjektům.
No vážně – komu vlastně patří dnešní svět? Dvěma nejmocnějším rodinám Rothshildů a Rockefellerů a jejím spřízněným bankéřům z Wall Streetu? Nebo největším věřitelům – čínským držitelům státních dluhopisů skoro všech zemí zbytku světa?
Politika ovlivňuje ekonomiku a naopak, platí to v různých modifikacích všude na světě. Platí to pochopitelně i u nás. A vůbec nejde jen o nějaké malé kmotříky, ale o opravdu velké hráče.
„Ano, bude líp. Stát musí fungovat jako fungující Agrofert. Nejsme jako politici – makáme. Uděláme pořádek. Odstraníme ten „matrix“, který tady zničil krásnou zemi. Češi jsou šikovní, jenom jim vládla nemehla,…“ Vzpomínáte?
Proč zrovna u nás a na Slovensku byla propastně nejnižší volební účast ve volbách do Evropského parlamentu? Někteří z toho mají dokonce škodolibou radost. Prý je to vzkaz EU – „Jděte do háje! Nezajímáte nás!"
Co se to vlastně v bývalém Československu ve druhé polovině listopadu 1989 odehrálo a jakou to mělo případnou souvislost s naší stále nenalezenou společně sdílenou národní identitou?
Stát založen na národním principu by asi měl mít něco jako společně sdílenou národní identitu.
Ředitel Gymnázia Jana Keplera v Praze pan Jiří Růžička prohlásil v nedávném televizním rozhovoru, že u nás máme vyrabovanou morálku a vyrabovanou ekonomiku, a že bychom o to více měli dbát na růst našich talentovaných dětí.
Na první pohled to tak možná nevypadá, ale žijeme v turbulentní době, v níž dochází k novému přeskupování mocenských pozic.A to na mnoha úrovních,v různých částech dnešního neklidného světa, včetně našich domácích reálií. Jistě to zaznamenáváte také.
Teoreticky asi ano. Posuďte sami. Podle Čl. 1 Ústavy ČR je Česká republika svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát, založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.
Ve svém posledním blogu jsem se zamýšlel nad sílou peněz (a těch zaručeně správných informací), která dokáže ovlivňovat administraci státu, tvorbu a uplatňování zákonů a vlastně téměř vše.
Asi každého z nás občas napadne otázka, kdože to vlastně drží otěže moci. A to nejen u nás. Obecně platí, že jsou to ti, kteří mají peníze, zdroje, vliv a v neposlední řadě informace.
Outsourcing znamená, že firma vyčlení různé podpůrné a vedlejší činnosti a svěří je smluvně jiné společnosti, čili subkontraktorovi, specializovanému na příslušnou činnost.