historik?
Vážený pane, co kdybyste namísto osočování celého světa, mimo Ruska a Čína, soustředil svoji bohulibou činnost na to, ab...
historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
Vážený pane, co kdybyste namísto osočování celého světa, mimo Ruska a Čína, soustředil svoji bohulibou činnost na to, ab...
tak to jste jim teda opravdu dal co proto a já se Vám za to hluboce klaním ! Díky a pouze mne mrzí že takovýchto příspěv...
„Vratké příměří mezi Vladimírem Putinem a ukrajinským Petrem Porošenkem, zprostředkované Angelou Merkelovou v Minsku, už snad vydrží,“ doufá i Patrick Buchanan, guru pravice, světící americké „tradiční hodnoty“.
Ještě se ani přesně nevědělo, čím summit v Minsku skončí, a ti, komu nevoní, už spustili strašáky „nového Mnichova“. Švindl, v němž si libuje i česká rusofobie, vrací z uší na hlavu politoložka Jelena Ponomarjovová.
Nikdo ještě nevyčíslil dopad těch sankcí na ČR, ve smyslu zmařeného obchodu a tedy i ztráty zaměstnání u našich firem, o...
Cílem Spojených států je „(1) posílit nadvládu nad Evropou zablokováním obchodu EU s Ruskem; (2) dohnat je k bankrotu a (3) zbavit se Putina a nahradit ho americkou loutkou typu ochlasty Jelcina“, píše Diana Johnstone.
Obama poslal Kongresu plán, zmocňující ho k boji proti ISIS. Válka je jediné, nač sází, i dnes. „Je to kardinální omyl. Všechno jen pokazí ještě víc,“ míní dva americké ostrůvky pozitivní deviace (Daily Take Team a Thom Hartmann Program).
S tou klinickou skicou přichází George Friedman, šéf americké agentury STRATFOR. Na margo cesty, již Angela Merkelová vážila za Obamou. Ta sonda je vrchovatě podjatá. Dilemata, jež nastoluje, však mapuje neotřele.
Srdečně zdravím - s díky za ohlas i zájem o další poznání. To, co o TISA napsala Tereza Spencerová, bych podepsal. Stejně jako kritické analýzy na některých dalších webech, z nichž se rodí nezávislá informační infrastruktura. Originál vyšašil Assange. Klobouk dolů i za to. <
„Média slaví ´ekonomický růst´, nová data však ukazují, že většina Američanů přežívá nadoraz,“ namítá Paul Buchheit z DePaul University. Edituje UsAgainstGreed, PayUpNow a RappingHistory. Napsal knihu American Wars: Illusions and Realities.
Na západ od Aše se ze všeho, co zaznělo na mnichovské bezpečnostní konferenci, hojně cituje i šéf ruské diplomacie. V Hujerově rodišti se dočkal cenzurních cedníků - a jarmarečních bubáků. Nabízíme plné znění – a nosné pasáže i česky:
Dobrý den Vážený pane doktore, předem bych Vám rád poděkoval za včerejší přednášku v Brně, kde jste se zmínil o smlouvě ...
Kyjev se tváří, že chce mír, jen když prohrává ve válce, kterou rozpoutal. Tak jako zrovna teď u Debalceve. Pro Moskvu však mír prioritou je. „Raději špatný mír, než dobrá válka,“ píše Izrael Šamir z Jaffy, cestující často do Moskvy.
Za prezidentů éry studené války, od Trumana až po Bushe I., platilo nepsané pravidlo: nedráždit Moskvu v její středo- a východoevropské sféře vlivu. Za to, aby se respektovalo nadále, pléduje vehementně i Patrick Buchanan.
Když se šéf polské diplomacie Grzegorz Schetyna nechal slyšet, že Osvětim osvobodili Ukrajinci, Varšava tu nehoráznost žadonila nekomentovat, všímá si Sergej Kurginjan na startu k ještě fatálnějšímu tématu.
Evropské elity - a jejich hlídací ratlíky v členských zemích – budí z bohorovného šlofíka už i George Friedman. Šéfuje americké agentuře STRATFOR (Strategic Forecasting, Inc.), elitní šedé kůře establishmentu.
Originál vyšel už před půl stoletím. Český překlad – s podtitulem Vatikán ve spolku s Mussolinim, Francem, Hitlerem a Pavelićem - je na pultech až teď. Karlheinz Deschner (1924–2014) se zapsal i jinými třaskavými tituly.
V Řecku vyhrála volby strana, jež zisku z cizí práce duši neupsala. Skrečovat je, jako když - v Rakousku či Francii - skórovala pravice non grata, jež privatizaci zisků ctí, však v plánu není. Nad příčinami se zamýšlí Michail Chazin.
„A říkáme-li proto dnes ´ne´ terorismu a vraždám, říkáme ´ne ´ i ničím neobhajitelné snaze určitých skupin, urážející náboženské cítění,“ zaznělo v nedělní bohoslužbě Patriarchy moskevského a vší Rusi Kirilla v Chrámu Krista Spasitele.
„Řád světa, jak se formoval po roce 1991, kolabuje právě teď a přímo před našimi zraky,“ startuje jiskrnou analýzu Izrael Šamir. Pendluje hlavně mezi Jaffou a Moskvou. I leckde jinde. Tím víc toho má z první ruky.