Hillary, Jeb a „pluralitní“ maškarní
Jeb Bush ohlásil prezidentskou kandidaturu. Pokud ho republikáni nominují, utká se zřejmě s Hillary Clintonovou. V tom duelu vidí perverzi i Glenn Greenwald, mediální terminál Edwarda Snowdena:
historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
Jeb Bush ohlásil prezidentskou kandidaturu. Pokud ho republikáni nominují, utká se zřejmě s Hillary Clintonovou. V tom duelu vidí perverzi i Glenn Greenwald, mediální terminál Edwarda Snowdena:
Povzbudivá jsou Vaše slova a pokud se spolupráce povede ,"vyrobíte" Manifest lásky ,lži , hlouposti až k samému úpadku...
Andrej Gromyko (1909-1989) stál v čele sovětské diplomacie 28 let (1957-1985). Za války asistoval Velké trojce jako ambasador u F. D. Roosevelta i v Jaltě a Postupimi. Pětisetstránkový životopis „Mr. No“ je tu i česky.
George Friedman šéfuje americké agentuře STRATFOR (Strategic Forecasting, Inc.), elitní šedé kůře establishmentu. Svévoli neřízené střely si jistě nedopřává ani v článku, shrnujícím seriál jeho nedávných debat v Rusku:
Pravdolásku dělí od filozofie světelné roky. Tak jako jejího ajatolláha - od panteonu světového dramatu. Slovník, který je zbaví svatozáře, je originální nápad. Zkuste se profesora zeptat, zda by do něj šel. Pokud Vám řekne, že ano - a vezme do party nepančovanou levici - sli
U Bernda Posselta alarmuje už fyziognomie. Europoslancem sice už není. Po „vyhnání“ je tu však „odškodnění“. Reprobednu sudeťáckých zálusků pasovali na pověřence CSU pro střední a východní Evropu.
Mně osobně,se vlastně na nich líbí geneze a zrání levicových myšlenek s konfrontací nedávné naší historie,s bláboly souč...
Sergej Lavrov má, co do umění diplomacii, dnes srovnatelných rivalů pramálo. To, jak vzal loni za slovo Kerryho – a odvrátil americký útok na Sýrii – vstoupí do učebnic. Tentokrát předvedl brilantní kousek na tiskové konferenci.
Evropská parlamentní levice už darebáctví, hrozící děsivou destrukcí, často ani neglosuje. Soudnější jsou i druhohory americké pravice. Například Patrick Buchanan, Reaganův speechwriter a mediální adjutant – a guru paleokonzervatismu.
V Kyjevě jedná havarijní komando MMF. Podmínkou byla chirurgie v tamní exekutivě. Ministr zdravotnictví je z Gruzie. Doma je změnil v nezřízený luxus, dostupný jen těm za vodou. Nová ministryně financí je rovnou zpoza Velké louže.
Monstrancí železné opony – a všech darebáctví studené války – byl bubák ruské hrozby. Právě ho tahá ze šifonérů znovu. „Zákonem 758“, schváleným ve středu Sněmovnou reprezentantů, už je i součástí americké legislativy.
Dnešní Putinův projev je příliš obsažný na to, aby se dal operativně zpřístupnit i v úplném překladu. Spolu s originálem a anglickou mutací v přílohách proto česky aspoň pár nosných pasáží.
Když Cameron, kanadský premiér Harper i další euroatlantické celebrity řeční, jak se „terorem nedají vydírat“ ani „zastrašit“, je to mimo mísu, píše Gwynne Dyer. „Cílem teroristických útoků v západních zemích není ´vydírat´ ani ´zastrašovat´.“
Tel Aviv si povolal půl české vlády. Ostentativní vzkaz si dal záležet i na kulisách. Právě ve chvíli, kdy má po ruce stafáž z Prahy, totiž vybubnoval paragrafy, jimiž se pasuje na čistě židovský stát.
Právě ve chvíli, kdy vnější tlak na Rusko sílí, se jeho centrální banka – i jiná centra hospodářské politiky – pouští do kroků, vzbuzujících velké otazníky. Mezi rozhodné kritiky patří i akademik Sergej Glazev, klíčový Putinův poradce.
„A je to na světě i se štemplem: USA jsou kápem teroristických států - a ještě se tím honosí,“ řekl nedávno americký profesor Noam Chomsky. CJ Werleman, jeho krajan, nahlíží za kulisy teroru, který Washington outsourcuje.
Interview, které dal George Soros německému žurnálu Cicero, se hojně přetřásá, doslova je však bere málokdo, píše Alexandr Zapolskis. Je to chyba. Naslouchat starému lišákovi totiž rozhodně není od věci.
“Dvoumilionové Brisbane se stalo nejen místem setkání mnoha loutek západních bankovních oligarchů, ale i několika skutečných státníků,” startuje svědectví Václava Vorma z dějiště summitu G-20 před pár dny.
Double standards. Dvojí metr. Happyend dějin, jak si ten krachující terorista říká, se bez něj už nehne. Cirkus 25 let po pádu ´berlínské zdi´ glosuje James Petras, emeritní profesor dvou amerických univerzit.
Fiasko, hrozící všem azimutům Obamovy zahraniční politiky, mu ti, komu říká Amerika pane, neodpustí, píše Dmitrij Sedov. Vše, čím nositel Nobelovy ceny míru geopolitickými zájmy USA už otřásl, jim brzy zasadí ještě větší rány.