Rusko na prahu dvojí revoluce
Trojúhelník Washington – Moskva – okolní svět je znovu v epicentru. Pod jeho krustu nahlíží James Petras, emeritní profesor newyorské Binghamton University i Saint Mary´s University v Halifaxu.
historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
Trojúhelník Washington – Moskva – okolní svět je znovu v epicentru. Pod jeho krustu nahlíží James Petras, emeritní profesor newyorské Binghamton University i Saint Mary´s University v Halifaxu.
Michail Chazin je z mušketýrů, křížících kordy s liberasty. Napsal i anatomický atlas krize. O pět let dřív, než vypukla (Zakat imperii dollara i konec „Pax Americana“, Moskva 2003). Úterní mid-terms komentuje přímo z Ameriky.
To by nás muselo být víc. Parta, co se nekope do kotníků, ale táhne za jeden provaz. A nedá pokoj, dokud proti kleptokracii nepostaví většinu. Orchestr, který ví, jak se to dělá - protože manuál pokroku nezná jen "z rychlíku". Jít za tím jako koketa,
Že to Obama projede, se vědělo. Cukrátka pro Main Street – a bianko šek pro Wall Street – prohrávají globálně. Co ten schizofrenní mišmaš ještě zkusí – a kde už má ruce svázané - předjímá francouzský publicista Thierry Meyssan.
Mainstreamu se to nehodí do krámu. Trhy to projelo jako blesk. Před třemi roky - zrovna 17. listopadu – zavřela krám Barnhardt Capital Management. Důvody, pro něž to Ann Barnhardt udělala, šokovala. Tuto neděli zašla ještě dál.
Nemyslíte, že by straně prospěla změna vedení? Proč do vedení neaspirujete třeba vy?
Globalizace vábila na americký sen. Exportuje smrt a zmar. Opakem nekalé reklamy, šířené šamany pravdy a lásky, je i sama Amerika. O tom je mozaika Mike Whitneyho na portálu Counterpunch (česky Protiúder pěstí):
Nejeden historik uspává hady. Profesor Andrej Fursov nudit neumí. V nabitém kompendiu – nazval je De conspiratione - stopuje intimní taje peněz, co dělají peníze. Od počátků jejich akumulace – až po alotria XX. století.
Bushův Patriot Act ležel v sejfech už před 11. zářím 2001. Jinak, než se bulíkuje světu, je to i s jeho Článkem 213. Říká se mu šmírácký (sneak and peek). „Legalizuje“ dotěrný tunel do soukromí.
Letošní volby do Evropského parlamentu – i vzrušené spory, kde najít elixír eurozóny – obnažují „sílící propast mezi aspiracemi evropských elit a občanskou společností kontinentu“, všímají si Sergej Birjukov a Andrej Kovalenko.
„Zatímco válečné letectvo Spojených států napadá ozbrojence tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku, kamiony s pomocí z USA a západních zemí proudí územím pod kontrolou džihádistů a asistují budování jejich teroristického ´kalifátu´.“
Loni v létě – pár minut předtím, než se povedlo odvrátit americký útok na Sýrii – mířil Lavrov k mikrofonu na tiskovce. „Vy jste teď mluvil s Asadem?“ vybafla na něj jedna novinářka. Ministr kontroval graciézně: „Ne – a vy ano?“
O mně se notoricky ví, že jsem pro hlubší změnu. Radikální levice - dokud svět uměla měnit – měla i vady na kráse. Intelektuální přesilovku však hrála nonstop. Charisma jejích lídrů – i spřízněných vědců a bardů - budilo všeobecný respekt. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:sch
To, o čem bude řeč, mine cejch „konspirační teorie“ jen sotva. Téma je příliš vážné - a zdroje prominentní. V daném případě profesor Francis A. Boyle. Z extraligy mezinárodního práva.
Michael Scheuer bere důstojnickou penzi. Od CIA. Teď je to politický analytik a kritik. Naposled na téma „Obama vede svou koalici arabských tyranů do další prohrané války, posilující jen islamisty“.
Jaké důsledky vyvodíte jako strana z tragických výsledků voleb? Proč jste doposud nevyzvali předsedu Filipa k rezignaci?
Asi "od každého trochu". Svádět to hlavně na voliče - či politické rivaly a média - je ubohost. Dobře už bylo. Krize se vleče šestým rokem. Na konci tunelu samá tma. Daní za to, že na dně jen "jen" 1,5 miliónu Čechů, je dluhová past. Číhá i na příští generace. S mastnými úroky. Celé to vrávorání na mí
Se statistikou přišel prominentní Forbes. Jde o TOP 10 zemí co do počtu žen za mřížemi. Hemelky amerického snu vítězí o celé délky i tu. Třetinu slabšího pohlaví světa, zbaveného svobody, vězní Spojené státy.
Nebo odraz bezkoncepčnosti politiky,ekonomiky,mezilidských vztahů či politiky,která zcela jasně nestanoví perspektivu vý...
Kolumbus objevil Ameriku 12. října. Amerika ho slaví jako Kolumbův den. „Letos o něm nepadla skoro ani zmínka,“ píše Pat Buchanan, Reaganův speechwriter a maskot paleokonzervatismu (viz i přiložený kukuč).