A teď chvíli mlč, Tomio. Okamura prohrál soud s Tachecí kvůli řečem o Romech

04.07.2012 9:18 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Známý podnikatel v cestovním ruchu a kandidát na senátora v podzimních volbách Tomio Okamura už nevěří českým soudům. Řekl to ParlamentnímListům.cz poté, co prohrál soudní spor s novinářkou Barborou Tachecí. Ta jej měla ve svém pořadu na TV Prima Family Fakta Barbory Tachecí v rozhovoru s Karlem Schwarzenbergem nařknout, že v podstatě doporučuje zřídit romský stát, kam by se mohli Romové vystěhovat.

A teď chvíli mlč, Tomio. Okamura prohrál soud s Tachecí kvůli řečem o Romech
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

 „Zamítá se žaloba s žalobním návrhem, aby žalovaná (Barbora Tachecí) byla povinna se zdržet šíření nepravdivého tvrzení o osobě žalobce (Tomio Okamurovi), že doporučuje zřídit romský stát, nebo že doporučuje, aby se do takového státu Romové vystěhovali,“ píše v rozsudku Městského soudu v Praze, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, soudkyně Veronika Křesťanová.

Co je extrémistického na myšlence státu pro Romy?

O co šlo? Tomio Okamura se pravidelně věnuje blogování a vyjadřuje se k ožehavým tématům. Ve svém blogu „Buďme politicky nekorektní" pak reagoval na spisek „Konečné řešení cikánské otázky“ z dílny Národní strany, označované za extrémistickou.

„V čem je například extrémní názor, že Cikáni by si měli založit vlastní stát a že Česká republika by měla podpořit jejich vystěhovalectví do země, odkud pochází jejich prapředci? Téměř všechny evropské vlády podporovaly založení Izraele a Židé sami o něj usilovali. Naopak sionisté bývali a jsou považováni za extrémisty. Je to samozřejmě dané tím, že Židé jsou národem knihy a mají už od starověku opravdu vysoké ambice,“ napsal tehdy Okamura ve svém blogu.

Nikam jsem nikoho stěhovat nechtěl!

A pak to přišlo. "Ve spojení s ním (s Tomio Okamurou, pozn. redakce) se objevil termín konečné řešení cikánské otázky, proto se na to ptám, protože to je pan Okamura, který doporučuje, aby Romům byl zpřístupněn zvláštní stát, aby tady, v uvozovkách, neobtěžovali," ptala se Barbora Tachecí v pořadu televize Prima Family ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

To podnikatele nadzvedlo ze židle. „Já osobně jsem nikdy žádnou myšlenku o vystěhovalectví ani romském státu ani nerozvíjel ani nepropagoval - jen jsem napsal, že není extrémistická. Což je nezpochybnitelný fakt - není násilná, rasistická ani nehlásá potlačování jakékoli svobody, napsal tehdy Okamura ve svém prohlášení a podal na Tachecí žalobu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…