Bradáčová se také vyjádřila ke sporům mezi ní a protikorupční policií. Zdůraznila, že důvěra mezi ní a policií je. „Nikam se neztratila. Není tady žádná válka a k žádnému narušení důvěry mezi policií a státním zastupitelstvím nedošlo.“ Spor se prý týkal jen spolupráce s bývalým ředitelem protikorupční policie Tomášem Martincem.
Daňové úniky mohou řešit i celníci
Bradáčové se nelíbí, že týmy, které protikorupční policie má, nejsou specializované a vyšetřují najednou více kauz. To prý není udržitelné. „Ty týmy nemohou být virtuální realitou, že je napíšeme někam na papír, ale fakticky neexistují,“ upozorňuje. A navrhuje i řešení: „Dnes jsou problémem této země veřejné zakázky a evropské peníze. Tam by se měla upřít pozornost. Na klasické daňové úniky už nyní stačí kriminalisté v krajích, případně celníci.“
Kriminalisté z protikorupční policie také údajně tajili před státními zástupci informace ze závažných trestních kauz. „Je to třeba mediálně známá kauza kolem společnosti Amun.re, pak ještě jedno podání, které se týkalo solárního byznysu, nebo třeba věc, která se dotýkala ministerstva zahraničí,“ říká Bradáčová. Bylo jich ale podle ní několik desítek.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze