Bývalý kapitán BIS: ČSSD se bojí důkazů z dob komunismu. Viděl jsem...

16.04.2013 8:38 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Bývalý příslušník BIS Vladimír Hučín se připojil k názoru premiéra Petra Nečase (ODS), který v pondělí uvedl, že za současnou situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) stojí snaha ČSSD a KSČM umrtvit činnost této instituce. Podle Hučína bude ústav paralyzován levicí a hrozí, že se bude účelově nakládat s informacemi, jak už v dříve zažil za éry ministra vnitra Františka Bublana (ČSSD). Ten však tato nařčení odmítá.

Bývalý kapitán BIS: ČSSD se bojí důkazů z dob komunismu. Viděl jsem...
Foto: ČT
Popisek: Vladimír Hučín

Poté, co rada ÚSTRu odvolala ředitele ústavu kvůli nespokojenosti s jeho prací, na protest proti tomuto rozhodnutí odešlo všech 15 členů vědecké rady. Ve funkci skončil také Hermanův 1. náměstek Eduard Stehlík. Premiér Petr Nečas k tomu v pondělí řekl, že za tím je budoucí spolupráce ČSSD a komunistů. „Proto bylo nezbytné ÚSTR takzvaně vyčistit, obsadit a v podstatě jeho činnost umrtvit,“ řekl předseda vlády.

Nečas: Zuřiví marxisté a politruci dostanou další posty

Podle něj v případě volebního úspěchu sociálních demokratů komunisté ve vládě formálně nebudou. Půjde však o menšinovou vládu tolerovanou KSČM. „Ti za to budou požadovat místa ve státní správě, místa náměstků, vrchních ředitelů, ředitelů ministerských odborů a podobně,“ uvedl dále Nečas s tím, že na zmíněné pozice půjdou takzvaní střední kádři strany, kteří jsou nyní vidět například na krajské úrovni. „Bývalí pohraničníci, politruci, zuřiví marxisté. Jde o Archiv bezpečnostních složek, jde o to, aby tu nestál jako bariéra silné penetrace budoucí státní správy prováděné těmito komunistickými kandidáty,“ doplnil premiér.

Hučín: ČSSD má máslo na hlavě

S tím souhlasí i Vladimír Hučín, někdejší chartista a bývalý kapitán Bezpečnostní informační služby (BIS), v níž se specializoval na levicový extremismus. „Před tímto stavem jsem varoval už dávno. V této instituci je řada informací, které, pokud by se zveřejnily, rozhodně by to bývalým i současným komunistům neprospělo,“ prozradil ParlamentnímListům.cz Hučín, který byl za minulého režimu léta vězněn a později rehabilitován.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…