Drábek ohromil levicovou ekonomku: Jen krůček k totálnímu nasazení

03.11.2011 6:13 | Zprávy

Znepokojení ze zavedení institutu nucené práce do českého právního řádu. To jsou pocity, které se rozhodlo prezentovat a měnit levicově orientované Spojenectví práce a solidarity (SPaS). "Vážně míněné diskuse na toto téma sledujeme a nemůžeme se s nimi smířit. I proto naléhavě žádáme o protest proti tomu i občanské iniciativy. Chceme, aby bylo příslušné opatření zrušeno," řekla ParlamentnímListům.cz jedna z hlavních iniciátorek aktivního odporu, ekonomka Ilona Švihlíková.

Drábek ohromil levicovou ekonomku: Jen krůček k totálnímu nasazení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zahradník při úpravě keřů. Ilustrační foto

Spolu s Milanem Neubertem a Janem Kavanem proto veřejně vyzvala vládu k obnovení aktivní politiky zaměstnanosti a o vytvoření podmínek pro tvorbu nových pracovních míst. V úterý pak prezentovali své postoje veřejně také v prohlášení v Haló novinách pod titulkem: Nucená práce? Robota 21. století!

"Co jiného, než nucená práce je totiž ustanovení takzvaných norem, které vláda předkládá parlamentu a kterými požaduje, respektive podmiňuje, vyplácení podpory v nezaměstnanosti účastí příjemce na takzvané veřejné službě v rozsahu až 20 hodin týdně? Takové rozhodnutí musí být přece protiústavní, jistě je v rozporu s Listinou základních práv a svobod, která v článku 9 jasně říká, že nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám. Taxativně uvedené výjimky nelze ztotožnit s plánovaným využitím institutu veřejné služby," uvádí v materiálu mimo jiné ekonomka Ilona Švihlíková.

Čtěte také:


Vyslovuje pak dále své politování nad tím, že pravicový koncept, který nazývá konceptem "líných nezaměstnaných", převzaly i některé politické strany, které se chtějí hlásit k levicovému hnutí.

"Jsme přesvědčení, že podléhat takovému lacinému populismu je jen vodou na mlýn těm pravicovým populistům, kteří se od vítězství pravice v minulých parlamentních volbách snaží co nejvíce osekat sociální systémy. A poté, co se jim to podaří, pak přistoupit k jejich privatizaci," konstatuje dále Švihlíková pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…