Hlasuj, jak máš, ty idiote, nebo dostaneš... A straník utíkal ze schůze okénkem

01.08.2012 11:33 | Zprávy

Když nebudeš volit, jak máš, místopředsedo, tak uvidíš. Tímto titulkem uvádí spisovatel Jan Pelc svůj komentář pro deník MF Dnes, ve kterém popisuje situaci, která panuje na politické scéně. Ptá se, jestli se vůbec může na kandidátku politické strany dostat člověk, který se řídí jen svým svědomím.

Hlasuj, jak máš, ty idiote, nebo dostaneš... A straník utíkal ze schůze okénkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přestávka ve sněmovně

Pelc popisuje příběh svého známého, který se rozhodl ovlivňovat dění kolem sebe a vstoupil do politiky. Stal se členem malé místní organizace jedné z politických stran a díky své píli brzy získal post místopředsedy a byl vyslán na schůzi podobných malých organizací, kde se vybírali kandidáti na větší schůzi, kde už se volili lidé na kandidátky do voleb.

Mezi budoucími voliteli poznal i bývalého ředitele gymnázia, člověka, který každému studentovi, jehož vlasy se dotýkaly límce, psal do posudku nelichotivé věci s upozorněním, že se jedná o závadovou mládež. "Měl za sebou mnoho obětí, a kamarád se tedy tenkrát rozhodl, že takového člověka nebude rozhodně nikdy volit," popisuje Pelc.

Za toto rozhodnutí ale rozhodně nesklidil jeho známý pochvalu. Jeho hlas totiž hrál rozhodující roli, nikdo z tábora ředitele s jeho vzpourou nepočítal. "Vyhlásila se přestávka a on dostal na záchodě nabídku starat se o zeleň v jejich čtvrti s tím, že se tam točí pěkné peníze," popisuje spisovatel. Jeho kamarád, "zásadový hlupák", jak píše Pelc, ale nabídku nepřijal.

Jsi snad idiot? Vol, jak máš!

Když si potom šel zakouřit před budovu, přistoupil k němu prý chlap v drahém obleku, ramena měl jako skříň a velmi přesvědčivě mu řekl, že je idiot a jestli nebude volit tak, jak se očekává, najdou si ho potom ti čtyři chlapi, kteří stojí na protějším chodníku a zmlátí ho baseballovými pálkami tak, že ho ani vlastní máma nepozná.

"A tak náš spoluobčan, můj kamarád, straník a idiot, utíkal ze schůze záchodovým okénkem a ještě týden se skrýval u kamaráda," přibližuje spisovatel, co se stalo potom.

A z čeho je vaše židle, pane politiku?

Nikdy se prý nedozvíme, který poslanec nebo ministr sedí na židli vyrobené z baseballových pálek. Zůstává podle něj otázka, která zní takto: "Sedí v Parlamentu České republiky, ve vládě, politik, který nezastupuje nějakou zájmovou skupinu? Je možné, aby se na kandidátku politické strany dostal člověk, který se bude řídit jen svým svědomím?

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Nemáte dojem, že to už celkově vláda přehání?

Nejde jen o to, že postupuje diskriminačně vůči ruským občanům, kteří tu chtějí získat občanství, a kteří jako jediný z národnostní by se museli vzdát toho svého, proti čemuž jste hlasovala, a proto vám píšu. Ale celkově tu akorát rozdmýchává vášně, když podle mě i na úkor nás občanů nadržuje občanů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…