Podle serveru Lidovky.cz, který se zajímal o odměny odcházejícího tria Jiří Weigl, Petr Hájek a Ladislav Jakl, současné vedení kanceláře žádost podanou podle zákona zamítlo. „Správce je povinen při zpracování osobních údajů zpracovávat osobní údaje pouze v souladu s účelem, k němuž byly shromážděny,“ stojí v dubnovém rozhodnutí, které podepsala hradní úřednice Jaroslava Janáčková.
Soud se zřejmě bude opakovat
Jenže podle Nejvyššího správního soudu státní úřady nemohou utajovat platy nejvýše postavených úředníků. A to ani s odkazem na ochranu osobních dat. Co víc, sám nový prezidentský kancléř Vratislav Mynář v televizi Barrandov prohlásil, že platy nehodlá utajovat. „Já s tím nemám problém. Pokud lidi zajímá plat kancléře, tak pokud dostanu platový výměr, tak ho asi zveřejním. Nemám s tím problém,“ řekl doslova.
Po několika měsících tedy hrozí, že se zdlouhavý proces o zveřejnění platů či odměn bude opakovat. Loni totiž Městský soud v Praze přinutil svým rozsudkem kancelář, aby platy vicekancléře Hájka s prezidentovým tajemníkem Jaklem zveřejnila. Z toho vyplynulo, že průměrný měsíční příjem Hájka byl v prvním pololetí loňského roku 111 666 korun, Jakl dostával 103 786 korun.
Server Lidovky.cz se totiž proti aktuálnímu rozhodnutí odvolal. Pokud ani teď kancelář neustoupí, spor skončí opět u soudu. Ten by podle mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci mohl stát přijít na desítky tisíc korun.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno