Lessy mluví o Kalouskovi a spravedlnosti. Používá slova Bártova soudce

12.07.2012 11:56 | Zprávy

Vládní škrty by mohly nakonec vést i k tomu, že se změní postup v případě vyšetřování bagatelních trestních činů. Na tuto eventualitu upozorňuje policejní prezident Petr Lessy s tím, že odpovědnost za toto rozhodnutí leží na bedrech politiků. Jednoznačně také prohlašuje, že policisté jsou proti politickým tlakům odolní a on své podřízené v případě potřeby znovu podpoří.

Lessy mluví o Kalouskovi a spravedlnosti. Používá slova Bártova soudce
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

Policejní prezident Petr Lessy v rozhovoru pro server Česká pozice.cz zdůrazňuje, že proti politickým tlakům za všech okolností stojí za svými podřízenými. Když odůvodňuje svůj postoj, vypůjčuje si slova soudce Jana Šotta, který za korupci nepravomocně odsoudil poslance Víta Bártu (VV) a Jaroslava Škárku. Spravedlnost se nesmí zastavit před branou politiky!

Neznalost nebo vyhrožování

„Policie je odolná a bude odolná vůči všelijakým telefonátům. Mluvil jsem s vyšetřovatelem Mazánkem poté, co vypracoval služební záznam o telefonátu s ministrem financí. Sdělil jsem mu, že mu důvěřuji a že nemám žádné důvody to měnit. Spoléhám na něj, že se nenechá odradit podobnými telefonáty. Považuji za maximálně důležité, aby policisté věděli, že vedení policie v takových situacích stojí za nimi. Musíme jim vytvořit podmínky pro to, aby policie vykonávala, co podle zákona má. Slovy soudce Šotta, spravedlnost se nesmí zastavit před branou politiky!“ zdůrazňuje Lessy.

K výrokům ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a premiéra Petra Nečase (ODS) následně poznamenává, že jejich kritika vyšetřovatelů buď vypovídá něco o diskreditující neznalosti obou pánů ne o neskrývané vyhrožování.

V závěru rozhovoru se Lessy vyjádřil také ke sporům s ministrem vnitra Janem Kubicem. Podle Lessyho jsou tyto spory na místě. Přílišná jednota by v očích veřejnosti mohla budit podezření. Každý z mužů také hájí poněkud odlišné pozice. Ministr musí plnit vládní zadání o úsporách a úkolem policejního prezidenta je vysvětlit mu, k čemu tyto škrty povedou. V konečném důsledku by mohlo dojít i k omezení vyšetřování bagatelní trestní činnosti, míní Lessy. Toto rozhodnutí ovšem leží v první řadě na policii. Prozatím zákon ukládá státním zástupcům povinnost stíhat všechny trestné činy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…