Publicista Jan Urban, který je poslední dobou hlavně známý tím, že stojí ve sporu státu s firmou Diag Human na straně někdejšího obchodníka s krevní plazmou, nemá vůbec rozpaky s drsným slovníkem. V něm nazývá českého premiéra kmotrem kmotrů. „Premiér Nečas je kmotr kmotrů“ ostatně zní i titulek jeho článku na Aktuálně,cz, kde se snaží po svém rozebírat situaci uvnitř ODS.
„Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ píše o předsedovi vlády.
Petr Nečas podle něj sice ovládl ODS s jasným příslibem boje proti korupci a očisty této strany od regionálních oligarchií a kmotrů, ale pokud vůbec někdy chtěl bojovat, pak ponižujícím způsobem prohrál - a stal se pouze otřesně přesnou kopií Miloše Zemana, který jako premiér vyhlašoval akci Čisté ruce. .
„Dnešní premiér je obětí paniky ´ctihodné společnosti´, která ovládla českou politiku v devadesátých letech, a které se nyní poprvé v životě nedaří mít policii, státní zastupitelství a soudy zcela pod kontrolou. Propukl nakažlivý strach z konce beztrestnosti,“ míří také Urban ostrý slovní šíp do centra modré občanskodemokratické strany.
Připomíná to sešlost Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu
„A tak se v Nečasově vládě jen během několika měsíců objevili hned tři krajští kmotři – dnešní ministři Bendl, Kuba a Blažek. Přizvání toho posledního do vlády připomíná svým vkusem už jen slavný kongres ´ctihodné společnosti´ Cosa nostra v hotelu Grand Concourse v Bronxu, kam v květnu 1931 pozval capo di tutti capi Salvatore Maranzano na čtyři sta představitelů mafiánských rodin z celých Spojených států, aby se dohodli na novém pořádku věcí,“ upozorňuje dále publicista.
Podle něj ale mafie – tím nejspíše myslí tu modrou - považující sama sebe za ctihodnou společnost, se odmítá podřídit demokracii a právu, pokud na nich nemůže profitovat. „Odmítá nezávislost orgánů činných v trestním řízení a veřejnou kontrolu. Premiér se stal ochráncem kmotrů a sám je tedy kmotrem. Pečuje o lidi spojené s korupcí, podílí se na jejich výchově, a stal se i jejich důvěrníkem a rádcem,“ uzavírá pak k jménu Nečas publicista.
Blažek umí zabránit vyšetřování
Dál se v článku zaobírá Pavlem Blažkem, jehož nazval dokonce „Donem Pablo“. Tuto přezdívku prý nový ministr spravedlnosti získal již ve svém domovském Brně. Blažek je podle Urbana známý tím, že se v minulosti s největší pravděpodobností dopustil hned několika trestných činů a nechal za sebou miliardové škody.
„Přesto dokázal zbohatnout a propracovat se na politickou špičku. S takovou kvalifikací má pro ´protikorupčního´ premiéra Nečase cenu zlata. Nikdo jiný nedokáže tak rychle a tak efektivně zamezit jakémukoliv vyšetřování s politikou propojené korupce, jako někdo, kdo na tom musí mít osobní zájem. Proto hned od počátku blokuje jmenování doktorky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze. Proto se bude snažit donutit Nejvyššího státního zástupce Zemana k rezignaci,“ dodal publicista s tím, že pokud se TOP 09 neodváží bouchnout do stolu a nepostaví proti Blažkovi hrozbu odchodu z vlády, bude korupcí sežrána i ona a s konečnou platností ztratí smysl.
Nakonec ještě připomenutí. O Blažkovi Urban psal již ve svém minulém blogu, který nazval „Ministr Pavel Blažek – hlupák, nebo podvodník.“ V tomto blogu připomíná, že přestože je Blažek člen ODS, tak mu prý v sociální demokracii od začátku zajišťoval výhodné pozice jeho blízký přítel ze studií a později i kolega na právnické fakultě Zdeněk Koudelka.
Koneckonců Urban v pondělí sám veřejně pro média sdělil, že na webu brzy zveřejní podrobnosti k tomu, jak se Blažek dopustil spolu s Koudelkou trestního jednání, neboť vypracovali v kauze Diag Human jistý znalecký posudek. Oba totiž prý zatajili ministerstvu zdravotnictví odborný posudek a sami vypracovali za třicetinásobek ceny (za 7 a ¾ mil. korun) jiný, avšak nepoužitelný.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb