K zamyšlení nad touto problematikou přiměl podnikatele plakát, který zahlédl na lavičce v Praze 8. "Je tam chlapík s baseballovou pálkou a pod ním nápis: 'Nedejme jim šanci'. Na plakátu se pak píše doslova: Stačí znát nebezpečná místa a v noci tudy nechodit sám," popisuje Okamura.
Stále mu prý nedochází, co tím chtěl autor přesně říci. Zřejmě to, že na Praze 8 jsou nebezpečná místa, což je jisté. Ale zbytek je podle Okamury záhada a ptá se: Chce snad plakát říci, že stát doporučuje občanům hrát baseball namísto procházek nebezpečnými místy? A pokud jimi už jdeme, tak si brát za společnost celé družstvo?
Nabízí jiné řešení
Vyřešit pouliční kriminalitu takovým plakátem je skutečně revoluční metoda, soudí ironicky Okamura. A nabízí jiné řešení, které uvádí osobní zkušeností svého známého.
"Když mého kamaráda okradli v jedné dejvické hospodě, tak mu přivolaní městští i státní policisté vynadali, že tam nemá chodit - každý prý přece ví, že se tam krade, přepadá a chodí tam hledaní násilníci. Myslím si, že nám lidem z ulice by přece mělo být úplně jedno, kde se krade a kde ne. Dokud tady platíme daně, tak si platíme za to, aby bylo bezpečno všude, kde v naší zemi žijeme. Ale v současnosti snad neznám nikoho, kdo by sám nebo někdo z jeho okolí neměl zkušenosti s okradením, vykradením nebo jiným obtěžováním. To přece není normální," popisuje Okamura.
"Nejen radnici Prahy 8, ale také panu ministru vnitra Kubicemu vzkazuji, že pokud víte, že nám kdekoli v republice hrozí nebezpečí, tak se postarejte, aby nehrozilo. A plakáty si laskavě nechte až na volební kampaně," radí podnikatel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr