„V Česku je to vnímané jako fatální střet, ale například ve Velké Británii je to normální,“ vysvětluje svůj přestup Buchert v týdeníku Reflex, kde ještě nedávno dělal zástupce šéfredaktora. Připomíná londýnského starostu Borise Johnsona, který byl v roce 2001 zvolen poslancem, ale až do roku 2005 působil současně jako šéfredaktor časopisu The Spectator.
Svou změnu profese vysvětluje tím, že v 52 letech chce zkusit něco jiného. „V TOP 09 se chci angažovat, i kdybych neuspěl v senátních volbách,“ ujišťuje. Odmítá, že by se jednalo o „trafiku“ za služby Miroslavu Kalouskovi. „Ať si někdo přečte mé články, které jsem napsal o Miroslavu Kalouskovi. Pozná, že o žádné služby jít nemohlo,“ říká.
Miroslava Kalouska však hájí, a to i jeho svérázné metody politické komunikace. „Ministr Kalousek přece volal i každému novináři, který o něm kdy něco napsal. Je to taková jeho politická metoda komunikace,“ vysvětluje novopečený topkař. I jemu prý několikrát volal, ale nikdy u toho nebyl sprostý. Nyní se prý tohoto Kalouskova sklonu někteří snaží zneužít.
Své šance na zvolení senátorem za Prahu 8 vidí Buchert optimisticky, dokonce se považuje za favorita. „Nabídnu něco, co ostatní nenabídnou. Obejdu postupně všechny ulice obvodu a těch je víc než 700,“ slibuje. Většina voličů prý svého senátora „naživo“ nikdy neviděla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav