Pečinka si prý byl jistý jmenováním Bradáčové od chvíle, kdy ministr Blažek nedávno v rozhovoru řekl, že se chce zaměřit především na projednávání Zákona o státním zastupitelství. Proto prý bylo jasné, že při jmenování Lenky Bradáčové nebude dělat problémy, kvůli kterým by zbytečně ztrácel energii. Pro jmenování Lenky Bradáčové totiž vznikl velmi výrazný politický tlak, kterému se dalo velmi těžko odolávat.
„Ten tlak tu byl i historicky ojedinělý. Ještě jsme nezažili, že by politické strany tak preferovaly jednoho kandidáta. Spíše jsme byli svědky toho, jak se říkalo, že by nějaký státní zástupce měl odejít,“ myslí si Pečinka.
Jeho slova následně potvrdila i poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová, která přiznala, že po odvolání ministra Pospíšila měla její strana obavy, že se tu objeví snahy o zmaření jmenování Lenky Bradáčové.
Hlavní boj ministra Blažka se podle Pečinky odehraje na podzim při projednávání Zákona o státním zastupitelství. Právě kvůli tomu byl podle novináře Reflexu odvolán Blažkův předchůdce Jiří Pospíšil. „Právě to byl podle mě hlavní důvod, neboť Pospíšil nebyl schopen zabránit přijetí zákona v té podobě, jak si jej státní zástupci sepsali.“
Podle Pečinky je Blažkova snaha pochopitelná. Pečinka sám má obavy z toho, že si státní zástupci sami napsali zákon upravující jejich činnost, ve kterém posílili své pravomoci a postavili se na úroveň komunistické prokuratury.
Proto také podle Pečinky Blažek ustoupil v otázce jmenování Bradáčové, neboť hlavní boj se bude odehrávat někde úplně jinde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav