Okamura: Někdo se mě bojí. Slyšel jsem, že na mě chystají špínu

04.01.2012 13:23 | Zprávy

Tomia Okamuru, který v posledních dnech ovládl první místa hned v několika anketách různých médií, týkajících se otázky, koho by Češi chtěli vidět jako svého prezidenta, čeká náročné období. A ačkoli zdůrazňuje, že on sám se do žádné konkrétní kandidatury na post hlavy státu nehlásil a nepokládá to za věc „na pořadu dne“, je mu jasné, že takovéto zviditelnění a označení s sebou přinese i různé nepřátelské akty vůči jeho osobě.

Okamura: Někdo se mě bojí. Slyšel jsem, že na mě chystají špínu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Vím, že některým lidem samozřejmě nebudu lidově řečeno vonět, nehodím se jim do jejich záměrů. A tak už mám i informace o tom, že se zřejmě proti mně odstartuje v následujícím období diskreditační a špinavá kampaň právě od těchto skupin. Budou se snažit mě pošpinit. Čeká mě to, a to nejhorší ještě s největší pravděpodobností příjde,“ připustil pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura.

Jak ale dodal, je hrdý na to, že nikdy v minulosti nezískal a ani neusiloval o jakoukoli státní zakázku ani dotaci, nikdy si nepůjčil peníze z žádné banky, ani od rodičů. „A ani jsem nikdy neměl žádný pronájem bytových či nebytových prostor od města či státu,“ řekl dále Okamura s tím, že otevřenou nevraživost vůči své osobě ze strany politiků zatím nezaznamenal – ani v posledních dnech, kdy se jeho jméno objevilo skutečně ve velké přesile jako jméno budoucího možného prezidenta.

„Naopak, když se ty ankety začaly objevovat, dostal jsem z Poslanecké sněmovny hned několik pozitivních příznivých emailů. Negativní mezi nimi nebyl žádný. I tak chci zopakovat to, že pokud bych ale opravdu o kandidatuře na prezidenta uvažoval, tak bych si nejprve svůj mandát od voličů prověřil ve volbách – ať už parlamentních nebo senátních,“ připustil pro ParlamentníListy.cz podnikatel, viceprezident Asociace cestovních kanceláří a úspěšný bloger Okamura.

Je zřejmé, že hlavou státu by se tento muž vyvolávající řadu emocí, ale ještě více sympatií, mohl stát pouze za předpokladu, že by v Česku byla definitvně schválená přímá volba prezidenta.  K tomu, aby se tak stalo, už má současná politická reprezentace významně našlápnuto, nicméně stále není rozhodnutí definitivní. A možná i právě kvůli osobnosti Tomia Okamury, které, jak by se mohlo zdát, se začali někteří politici bát.

Bojí se Okamury současná politická elita?

A tak zatímco poslanci už  přímou volbu prezidenta posvětili, nejistota stále panuje v Senátu. Jak uvedlo středeční Právo, podle šéfa senátorů ČSSD Petra Víchy situaci ztěžují obavy, že se z přímé volby stane „mediální šaškárna“. Poukazuje totiž  na úvahy o kandidatuře právě  Okamury. Jeho jméno je prý příkladem toho, že přímá volba by mohla zlákat ke kandidatuře například televizní celebrity, politicky nečitelné kandidáty nebo populistické zájemce.

„Já pana Vícha neznám, v životě jsem se s ním nesetkal, nemám důvod se do něj ani do žádné z politických stran navážet. Nevím, co ho k takovému prohlášení vedlo, ale pokud se mám vyjádřit opravdu jen v obecné rovině, mělo by platit, že bychom neměli lhát a nedodržovat sliby. A pakliže byl nějaký slib dán od politiků voličům v rámci programů jejich stran, měli by udělat maximum pro to ho dodržet  a naplnit. Zpochybnit hlas voliče nedodržením slibu by znamenalo připravit nás o to nejvyšší, co nám dává demokracie. Toho bych se – pokud stále na demokracii u nás věřím – asi bál nejvíce. Sliby – a to jakékoli – v politice i v rodině bychom prostě měli za každou cenu držet,“ reagoval na informaci pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…