Přímé internetové přenosy z jednání zastupitelů má Praha 5, 6, 8 a 10. "Zkušenosti s tím máme výborné," řekl ČTK Adam Halmoši, mluvčí Prahy 6, která přenosy poskytuje už od roku 2005. Kvůli nařízení Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ale není možné videozáznamy z jednání archivovat. Úřad požaduje, aby obce ve zveřejňovaných záznamech z jednání anonymizovaly projednávané osobní údaje, což je u videozáznamů obtížné. Přímý přenos z jednání ale úřadu nevadí.
Archivní záznamy pro vnitřní použití
"Videa natočená od února 2012 pořizujeme podle nových interních směrnic tak, aby jejich zveřejnění bylo v souladu se stanoviskem ÚOOÚ," uvedl Halmoši. Zpětně k vyhledání jsou tak videa z loňského roku, ze starších zastupitelstev jsou k dispozici pouze zápisy.
Více než tři roky používá internetové přenosy Praha 10. "Archivní záznamy jsou aktuálně jen pro vnitřní použití," uvedl její mluvčí Jan Charvát, podle něhož vyjde jeden přenos s obsluhou dvou techniků asi na 33.000 korun. Praha 10 využívá on-line přenosy také pro občany, kteří se nevešli do zasedací místnosti a zastupitelstvo sledují například z chodby, jako se to stalo na posledním zasedání při projednávání rozpočtu městské části.
Koncem loňského roku zavedla on-line vysílání Praha 8. "Služba byla dosud využita pouze jednou. Počet uživatelů byl asi 300," uvedla mluvčí osmé městské části Helena Šmídová. Cena za jeden přenos vyjde podle ní asi na 4400 korun.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh