„Obhájci obviněného o to stáli a je to tu. Proč vůbec údajný trestný čin byl vyšetřován v severních Čechách a nebyl hned do těch středních předán, jakmile se ukázalo, že tam patří? Všechny stopy přece směřují právě tam. Původní trestní oznámení, na základě kterého se začalo šetřit, bylo podáno na Nejvyšším státním zastupitelství v Brně a odtud celá věc putovala k rázné státní zástupkyni Bradáčové, která se mezitím stala miláčkem médií jako ženská obdoba komisaře Cataniho,“ píše Kubičko.
Podle něj je jasné, že je na celém případu něco divného. „Podavatel trestního oznámení v Brně se prý zmínil, že nedůvěřuje středočeské policii. Vzhledem k tomu, co jako vedlejší produkt kauzy vyšlo najevo, že totiž hejtman Rath ovládal svůj kraj coby místní gubernátor, je možné nedůvěru chápat. Ani policie nemusela být vůči této obrovské moci zcela imunní,“ uznává sice, ale pak je otázkou, proč by se jinde nemohlo odehrát i celé vyšetřování.
Proto se podle Kubička nelze ubránit pocitu, že něco není v pořádku. „Mnozí se už nyní, a zřejmě oprávněně, pozastavují, proč se proti opozičnímu politikovi postupuje s takovou razancí a kauzy politiků vládních zvolna usínají. Zřejmě by to ale mělo být tak, že všechno by se mělo tvrdě vyšetřit. A ne kauzu opozičního politika přiřadit v usínání k těm vládním,“ uvedl komentátor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh