Profesorce Dvořákové kape na maják, vysmál se jí pravicový myslitel

06.01.2012 8:39 | Zprávy

Pravicový myslitel a politolog Alexander Tomský okomentoval pro ParlamentníListy.cz různé katastrofické scénáře vývoje, který může podle některých politologů a filosofů v naší zemi v krátké době nastat. Varování, že lidé vyjdou do ulic a všechno dopadne špatně, často používá hlavně profesorka politologie Vladimíra Dvořáková z VŠE. S takovou předpovědí však Tomský rozhodně nesouhlasí a považuje to za projev verbálního extremismu.

Profesorce Dvořákové kape na maják, vysmál se jí pravicový myslitel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Velké nepokoje by podle profesorky Dvořákové, filosofa Cílka nebo otevřeně levicového politického komentátora Pehe, měly začít kvůli údajně kritické sociální situaci a nespokojenosti s politickou reprezentací.

Intelektuálové se uchylují k verbálnímu extremismu

„Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře,“ vyjádřila před časem nejsilněji Dvořáková s tím, že prý je už jen otázkou času, kdy lidé do těch ulic vyjdou.

Později své výroky, z jara 2011 vyřčené pro ParlamentníListy.cz a pořad ČT Hyde Park, mírnila a vysvětlovala je.
"Tehdy se na mě mnozí lidé kvůli tomu opravdu hněvali. Že prý k té radikalizaci společnosti u nás těmi výroky napomáhám. Ale já jen popisovala souvislosti, a za pár dnů na to začaly nepokoje v Londýně a všechny ty věci a záležitosti, které s tím souvisí. Jsou přesně reakcí na to, že společnost už ventiluje to veškeré napětí, které v sobě má," řekla Dvořáková. A dodala, že příčinou nepokojů a protestů by nebyla samotná klesající životní úroveň, ale stav, kdy občané nabydou pocitu, že politickou elitu jejich všední problémy absolutně nezajímají.



Podle Alexandra Tomského, který studoval u slavného konzervativního myslitele Michaela Oakeshotta, za podobným strašením a komentáři stojí pouze snaha neztratit se z povědomí médií. Píše to v exkluzivním komentáři pro ParlamentníListy.cz, který nazval „Už panikáři jedou…“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…