Ptali jsme se, proč ČSSD potopila Dienstbiera. Roli prý hrálo chování k Zemanovi

16.03.2013 19:09 | Zprávy

V pořadí 37. sjezd ČSSD v Ostravě je u konce. Jednání delegátů probíhalo v klidu, žádná velká překvapení se nekonala. Jediným možným „zvratem“ je nezvolení Jiřího Dienstbiera na post místopředsedy. ParlamentníListy.cz oslovily některé další místopředsedy, co si o tom myslí.

Ptali jsme se, proč ČSSD potopila Dienstbiera. Roli prý hrálo chování k Zemanovi
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Nezvolený Jiří Dienstbier na 37. sjezdu ČSSD

Novými či znovuzvolenými řadovými místopředsedy sociální demokracie jsou Zdeněk Škromach, Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec, Martin Starec a Alena Gajdůšková. Navzdory přání šéfa strany Bohuslava Sobotky již členem nejužšího týmu není neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Dienstbier.

ČSSD prý bude akční

Redakce některé místopředsedy oslovila s žádostí jak o obecné zhodnocení sjezdu, tak právě i možné vysvětlení Dienstbierova neúspěchu.

Podle Zdeňka Škromacha delegáti z výběru devíti kandidátů nakonec rozhodli tak, jaké měli zadání či jak proběhly konference v rámci jednotlivých regionů. „Určitě to bylo velmi napínavé do poslední chvíle a výsledek je podle mě dobrý. Sociální demokracie bude akční a schopna svůj záměr realizovat. Navíc myslím, že i předseda bude mít dobrou oporu ve vedení strany,“ řekl ParlamentnímListům.cz Škromach.

„Reakce na neúspěch Jiřího Dienstbiera byly různé a těžko říct, čemu to připsat. Myslím, že s ním nikdo žádnou válku nevedl. Je to spíš reakce na některá jeho vystoupení. Třeba dost delegátů reagovalo negativně na jeho výrok po prvním kole prezidentské volby. Na sjezdu se ale samotná vystoupení už nesla v jiné rovině a Jirka Dienstbier bude pro sociální demokracii potřebným členem,“ je přesvědčen.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…