Server: Bývalý zástupce Radka Johna kradl peníze církvi

12.04.2013 8:38 | Zprávy

Kněz Rytířského řádu svatého Konstantina a Heleny Evžen Freimann tvrdí, že bývalý místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím ukradl této pravoslavné církvi patnáct tisíc korun. Své svědectví předal podle on-line deníku Týden.cz soudu. Jarolím nařčení odmítá, Freimann je podle něj nemocný.

Server: Bývalý zástupce Radka Johna kradl peníze církvi
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

"Pan Jarolím dostal dar, který mi měl předat, a on ho zapřel. On byl u nás zaměstnaný jako žalmista a my jsme mu pak dali hodinovou výpověď. Pak jsem ho šest let neviděl a stal se místopředsedou VV a začal mě pomlouvat," popsal on-line deníku Týden.cz spor s Jarolímem Freimann. O údajné krádeži už informoval i soud.

Jarolím v církvi působil jako žalmista. "On o sobě vykládal, že je kněz, ale on není žádný kněz. On nedostal žádné kněžské svěcení. Zároveň dělal rytíře a kancléře. Ale za zpronevěru peněz jsme ho zbavili všech funkcí a místo něho jsme dali pana Jílka, který ale udělal to samé. A ve středu ho za to odsoudili," popsal Freimann. Soud totiž vedl líčení i s Františkem Jílkem, který Jarolíma v pozici řádu vystřídal.

Jarolím označuje celou záležitost za nesmysl. "Je to ptákovina. Já nikdy neměl s penězi v církvi nic společného," odmítá obvinění.

Kamarádství skončilo u soudu

Tomáš Jarolím už se s Freimannem u soudu setkali kvůli nadačnímu soudu. Jarolím tehdy rozporoval právo Freimanna nadační fond založit. "On na mě podal žalobu a já ten soud vyhrál. Bylo to moje právo to udělat a výrok soudu zněl, že nadační fond založili neoprávněně," řekl bývalý místopředseda VV.

Oba muži přitom byli v minulosti přátelé. "Býval to můj kamarád a přítel, který na mne však neustále útočí," postěžoval si bývalý véčkař. Freimann o něm údajně rozhlašuje pomluvy. "Že fetuju a že jsem gauner. Myslím, že je nemocný. Jen jednou jsem podal trestní oznámení na neznámého pachatele, když o mě někdo na Wikipedii napsal, že jsem kradl auta. Policie vyšetřila, že se tak stalo z počítače v bytě Evžena Freimanna. Bohužel nešlo dokázat, že to poslal přímo on, a ne 'náhodná' návštěva," popsal Jarolím.

Podle informací Týdne.cz se o členy řádu, který v Česku působí od roku 2000, neobvykle často zajímá policie. Mezi členy lze najít i několik známých osobností, mezi nimi třeba poslance ČSSD Jaroslava Foldynu nebo exministra ODS Aleše Řebíčka. K církvi se hlásí i lékař odsouzený za sexuální obtežování Jaroslav Barták.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…