„Když tuzemský komunista mluví o fašismu, ví sám nejlépe, o čem mluví. Komunistické Československo bylo bezpochyby fašistický stát,“ píše Placák v textu pro MF DNES.
Komunisté a fašisté si prý ve třicátých letech neobyčejně rozuměli, v Německu komunisté vítali Hitlera jako spojence při likvidaci nenáviděného buržoazního zřízení, zatímco demokratickou levici označovali za „sociálfašisty“. „Když u nás vypukla na Mostecku hornická stávka, stála v jejím čele KSČ i DNSAP, přičemž vedení tuzemských hakenkreuzlerů si spolupráci s komunisty pochvalovalo,“ píše vystudovaný historik Placák.
Tažení Gottwaldovy KSČ proti buržoazní republice prý obnášelo i boj za národní sebeurčení německých soudruhů v pohraničí, a to včetně odtržení od Československa. O to pozoruhodnější je, že od Listopadu KSČM neustále tahá sudetoněmeckou kartu a tváří se jako odvěký strážce českých hranic.
Za druhé světové války se sice fašisté a komunisté jako dva kohouti na jednom smetišti pustili do sebe, ale to jim nebránilo rozdělit si předtím východní Evropu. Následně Placák cituje historické studie, podle kterých je společným znakem všech fašistických režimů likvidace základních práv za nadšeného souhlasu ulice. Do této definice se prý vejde i československý komunismus.
Vojtěch Filip tak prý jen dokazuje, že se komunisté za dvacet tři let skutečně nic nenaučili.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav