„Lidé kolem armádních zakázek jsou profesně a ekonomicky likvidováni. A nikdo s tím nic nedělá. Kdyby mi bylo o dvacet let méně, tak bych pravděpodobně emigroval,“ říká bývalý ředitel úřadu pro vyzbrojování v rozhovoru pro MF DNES.
V roce 2010, kdy vyšetřoval podezřelé zbrojní zakázky za miliardy a kritizoval nákup Pandurů či vozidel Tatra, policisté v jeho voze z ničeho nic našli nelegální zbraň. Později se vyšetřováním zjistilo, že tam byla podstrčena. Přesto kvůli tomu nedostal bezpečnostní prověrku a musel odejít. „Myslím si, že vím, kdo to zorganizoval, jsem si tím skoro jist,“ říká dnes. „Pochopitelně to však nemohu dokázat.“
Podle něj se v žádném případě nejednalo o výjimečný postup. „Znám případy lidí, kteří vyšetřovali zakázky. Najednou je zatkla policie, protože se jim objevilo na účtu dvanáct milionů,“ popisuje bývalý voják. „Viděl bych to jako součást taktiky. Je to používaná metoda znevěrohodňování svědků,“ dodává.
Organizátorem těchto akcí je podle jeho názoru tajná služba. „Má to charakter typických operací tajných služeb. A to zapojením jiné ozbrojené složky, například policie,“ vysvětluje. „Pokud se nezjistí, kdo za likvidací nějakého svědka byl, lze předpokládat, že v tom hrála roli tajná služba,“ uzavírá.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav