„Místo očekávaného ostrého střetu, vzájemných výpadů a názorových konfrontací technicistní debata, něco jako povinné cviky v krasobruslení,“ popsal debatu na Radiožurnálu redaktor HN Petr Fischer.
Bylo to prý dáno i formátem debaty, kde čtyři komentátoři a jedna politoložka kladli praktické politické dotazy a na poli každodenní politické reality nebyly mezi kandidáty příliš velké rozdíly. Schwarzenberg se prý občas uchyloval ke zbytečně zdlouhavému vysvětlování, například když při dotazu na favorizované členy Bankovní rady ČNB obšírně popisoval, s kým vším by se o své volbě radil.
I my jsme sledovali rozhlasovou debatu. Její průběh najdete ZDE
Miloš Zeman se prý konkrétních odpovědí nebál, ale přesto se držel zpět a pouze jednou se pustil do přímé polemiky s moderátorem Martinem Veselovským, který jej ale rychle usměrnil. Jinak věcně odpovídal a působil dojmem uvážlivého státníka. Je prý zřejmé, že se mezi oběma koly prezidentské volby snaží smazat handicap konfrontačního diskutéra a nabídnout tvář uměřeného státotvůrce.
Noviny připouštějí, že klidné a věcné odpovědi dělaly o něco větší problém Schwarzenbergovi, který se zejména v technických otázkách ústavního práva a ekonomie častěji uchyloval k obecným filosofickým úvahám.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav