Kyperská ekonomika je malá a její kolaps by EU zřejmě neohrozil, ale je třeba zachovat důvěru spotřebitelů v bankovní systém, což se v tuto chvíli příliš nedaří a podle Roučka by nebylo dobré, aby se tato nedůvěra rozšířila do zemí jako je Řecko, Španělsko či Itálie. Europoslanec před tím varoval v odpovědi jedné ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod přezdívkou Sindy.
Kyperští politici nechtěli řešit problémy, kvůli volbám
Konkrétně v případě Kypru je problém v přebujelém bankovním sektoru, ale tamní politici ho podle Roučka nechtěli řešit, protože se báli dopadů jakéhokoli řešení na příští volby. Navzdory problémům, kterými společná evropská měna prochází, je politik přesvědčen, že opatrnost před přijímáním eura není na místě.
"Nedávná žádost Lotyšska o vstup do eurozóny nenasvědčuje tomu, že by se ostatní státy neměly „hrnout“ do eurozóny. Většina států mimo eurozónu naopak vnímá přijetí eura jako potvrzení své role v EU, nechtějí-li zůstat na okraji ekonomického a politického dění. To bohužel čeští euroskeptici v čele s ODS a bývalým prezidentem Klausem dodnes nepochopili, myslí si europoslanec.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp