Vondra totiž podle něj zabránil jako jediný ministr nákupu zbraní a vojenské techniky přes překupníky. „Právě tenhle paragraf, kvůli němuž stát zaplatil zbytečně desítky miliard korun na nekontrolovatelných a proto i přemrštěných maržích pro obchodníky se zbraněmi, byl jednou z největších zrůdností naší legislativy. Přesto se ho neodhodlal zrušit žádný z předchozích ministrů obrany,“ podotýká komentátor.
Tento zákon vznikl pod vedením tehdejšího šéfa resortu Miroslava Kalouska – a Vondra si ho svým krokem hodně znepřátelil. „Zůstane tedy výraznou zásluhou Alexandra Vondry, že nejenže prosadil zrušení "nenasytného" paragrafu, ale také vymetl z ministerstva vysoké úředníky ministerstva, mafiózně navázané na obchodníky se zbraněmi, mezi nimiž vévodil Kalouskův přítel Richard Háva,“ uvádí Leschtina.
Kauzou Promopro se tak Kalousek Vondrovi pomstil. I přesto jsou ale armádní obchody průhlednější. „A Vondra? Ten se nezbaví zodpovědnosti za chyby svých podřízených na úřadu vlády, kdy měl na starosti předsednictví EU. Tím spíš měl vládu opustit už na jaře minulého roku, kdy prosadil zrušení "překupnického" paragrafu. Tehdy ještě mohl odejít jako vítěz a odvážný chlap. Nyní odchází jako zoufalec, který se sám nechal semlít politickou mašinérií,“ napsal Leschtina.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh