Václav Žák nedávno napsal pro ČRo: „Na začátku transformace až do vlády Miloše Zemana byly základním systémovým prvkem korupce banky. Zde se dávaly úvěry po známostech, na politickou objednávku, za provizi.“
O tyto dvě věty se Miloš Zeman opírá, když odmítá opoziční smlouvu jako něco, co by způsobilo rozmach korupce. Za jeho vlády se prý korupce naopak zastavila.
Je však někdy spojován se jmény, s nimiž se korupce pojí. „Za doby mé vlády existovala řada podvodníků,“ připustil Zeman. „Jestli vy máte 50 známých, kteří jsou čistí jako andělé nebeští, tak vám blahopřeji,“ odvětil na otázku ohledně svých bývalých poradců.
Miloši Zemanovi je někdy vyčítáno, že vstoupil do KSČ, byť během tzv. Pražského jara. „Rok 1968 byl jediný rok v historii KSČ, kdy jí lidé věřili včetně mě,“ vysvětloval v ČT. Připustil však, že byl tehdy naivní. Nyní KSČM nevidí až tak černě. „Já si myslím, že komunisté se mohou v budoucnosti, byť i vzdálené budoucnosti, stát radikální levicovou frakcí ČSSD,“ předpovídal.
Výdaje na transparentním účtu
Momentálně svoji prezidentskou kampaň vede i přes billboardy. Všechny výdaje a příjmy jsou ale na transparentním účtu. „Nemám sponzory typu pana Chrenka nebo pana Soukupa,“ rýpnul si do konkurenta Jana Fischera.
Proti tomu, že by měl peníze i od „černých sponzorů“, se rázně ohradil. Tito sponzoři, o kterých psala MF Dnes, mu poslali peníze v roce 2010, tedy ne ještě na prezidentskou kampaň. Navíc se pak k penězům přiznali, tedy nemohou být „černí“. „Mladá fronta lhala,“ upozornil Zeman.
Kvůli odvolání několika vyřazených kandidátů však neočekává posun voleb. I na jeho podpisových arších bylo několik neuznaných podpisů, v poměru k ostatním byl Zemanův arch dokonce na druhém místě. „Recesisté jsou všude a u všech kandidátů,“ připustil, že některé falešné podpisy jsou záměrné.
Zároveň ale nesouhlasí s metodou ministerstva vnitra, kdy se chybovost podpisů sčítala a neprůměrovala. „Znáte vtip, jak získat 80% kvalitní lihovinu? Tím, že smícháte dvě 40% lihoviny,“ zažertoval.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan