Paní doktorko, zúčastnila jste se pondělního protestu farmářů v Praze. Protest sklidil kritiku, že jde o akci „agrobarona“ Zdeňka Jandejska, jak si urvat víc z „koláče“ českého zemědělství, protože „malí farmáři“ mají mít přednost. Co k tomu říci?
Prosím, nepodléhejme nějakému rozdělování na lepší či horší zemědělce a pokryteckému komunistickému kádrování, toho jsme si v minulosti užili víc než dost a ani ve snu by mě nenapadlo, že po více než třiceti letech budeme tyto praktiky znovu zažívat.
Toto rozdělování společnosti zažíváme už od nechutné kampaně na prezidenta a v této rétorice a nálepkování jedou vládní představitelé neustále. Vždy, když dojdou argumenty, a to je velice často, nebo když má někdo jiný názor než ten jediný správný provládní, tak je proruský. Už je to vážně více než trapné a ubohé. My ve straně PRO zažíváme nálepkování dnes a denně, protože nejsme tou „správnou“ systémovou stranou, zemědělci tuto ubohost od vládní vrchnosti okusili poprvé.
Strana PRO nebyla organizátorem a ani se na celé akci nepodílela. Vyjádřili jsme však plnou podporu protestu zemědělců, neboť tato vláda hodila přes palubu nejen zemědělce, ale také český průmysl, který přestává být konkurenceschopný a zavírá se jedna firma za druhou.
A pokud by alespoň někdy naši vládní představitelé mluvili pravdu a prostřednictvím médií objektivně informovali občany, tak vzhledem k tomu, co se děje na západ od našich hranic, prakticky ve všech západních zemích, jak obrovské a intenzivní tam jsou protesty zemědělců, tak by museli protest našich zemědělců označit za prozápadní, nikoliv proruský, protože v Rusku žádné zemědělské protesty nejsou, jich se totiž zelené bruselské likvidační šílenství netýká.
U našich západních sousedů v Německu probíhala v minulém týdnu největší generální stávka v historii Německa a naše média vše zlehčují a bagatelizují, že se jednalo o lokální protesty. Ne, opět lež. Oni neprotestovali jen proti zelené naftě nebo zachování daňových úlev, ale proti změně celého systému a odstranění likvidační vlády. V ulicích bylo 100 tisíc traktorů, přidali se autodopravci, restaurace, hotely, železničáři atd. Protestní akce měla podporu 95 % obyvatel. Německý ministr hospodářství Habeck to úplně přestřelil, když se dožadoval silového potlačení této stávky, že se jí účastní spodina a náckové a že se jedná o útok na demokracii a možný následný politický převrat. Naštěstí i němečtí policisté podporují požadavky stávkujících, takže k žádné agresi nedošlo. Ale chování vládní vrchnosti bylo naprosto stejné. V Německu spodina a náckové, u nás lůza a proruští švábové.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jaroslav Polanský