Okamurovi vadí, že za posledních 23 let zdražila voda v České republice stonásobně. V roce 1990 se podle senátora za kubík vody platilo 80 haléřů. V dnešní době to je 80 korun.
V ČR se za vodu platí víc než v Německu nebo ve Velké Británii
„V některých regionech ČR tak již lidé platí za vodu vyšší ceny než v Německu, Rakousku, Velké Británii, ale i dalších evropských zemích - tam ale mají navíc mnohem vyšší platy,“ připomněl.
Zvýšily se také ceny elektřiny. Oproti roku 2001 platí české domácnosti dvojnásobek. U plynu jsou ceny až třikrát vyšší. „Firmy (a bůhví kdo ještě) se pakují, politici mlčí a lidé trpí,“ vyčítá Okamura.
Děsivá situace. Pomůžete mi svým hlasem?
Nacházíme se prý v děsivé situaci. Okamura cítí bezmoc, protože nedokáže současnou situaci změnit k lepšímu. Potřeboval by většinu v Senátu. Proto vyzval své podporovatele a požádal je o pomoc.
„Pomůžete mi svým hlasem? Kontaktujte Vaše poslance a senátory, pište jim, volejte jim, nenechávejte je v klidu. Sám to změnit nedokáži, ale s Vámi se všemi společně ano,“ ujistil Okamura.
Co napsal Tomio Okamura na Facebooku:
Mnozí lidé mne v minulosti kritizovali za to, že prosazuji posílení role státu v některých ziskových, monopolních a strategických odvětvích (např. kanalizace, vodovody, distribuce energií, nerostné suroviny apod.), z jejichž příjmů by se pak mohl financovat třeba průběžný důchodový systém. Kritici mi říkali, že prý chci "zestátňovat". Když pominu, že to takto v mnoha nejvyspělejších zemích světa funguje (např. Norsko vlastní všechnu svoji ropu), tak teď všichni vidíme výsledky divoké privatizace a rozkrádání našeho národního bohatství: za posledních 23 let zdražila voda v ČR stonásobně. Letos v lednu stoupla její cena ve srovnání s loňskem v průměru o dalších sedm až osm procent a pohybovala se v průměru už kolem 80 korun za metr krychlový. Ještě v roce 1990 se platilo za kubík vody pouhých 80 haléřů. V některých regionech ČR tak již lidé platí za vodu vyšší ceny než v Německu, Rakousku, Velké Británii, ale i dalších evropských zemích - tam ale mají navíc mnohem vyšší platy. Za elektřinu dnes české domácnosti platí proti roku 2001 více než dvojnásobek, u plynu je to dokonce více než třikrát tolik. Cena tepla z ústředního vytápění vzrostla za šest let o polovinu. Firmy (a bůhví kdo ještě) se pakují, politici mlčí a lidé trpí.
Děsivá situace. Šílená je také ta bezmoc, že to nemůžu sám změnit, jelikož nemám v Parlamentu většinu. Pomůžete mi svým hlasem? Kontaktujte Vaše poslance a senátory, pište jim, volejte jim, nenechávejte je v klidu. Sám to změnit nedokáži, ale s Vámi se všemi společně ano.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe