Už několik měsíců přitom vedení města tvrdí, že plánuje šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 miliardy korun bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud nevypsalo.
Praha měla původně uzavřenou desetiletou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Město chtělo vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušilo. Nejnižší nabídka totiž byla o více než tři miliardy vyšší než předpokládaná cena. Od té doby Praha několikrát po sobě prodloužila smlouvu s Pražskými službami. Naposledy v prosinci loňského roku zadala firmě zakázku na deset měsíců za 826 milionů korun.
Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 procenta. V Pražských službách jej vlastní společnost Northward Holding Limited, která ho na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 procent akcií.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh