„O žádný ukrajinský televizi jsem tady nikdy neslyšela. Fakt nikdy. Tady jsou hlavně byty,“ diví se paní vycházející ze vchodu v Rybné 24 v Praze. U stejných dveří hledají dvě vyjevené Japonky byt, který si prý nedávno pronajaly přes Airbnb. Právě na této adrese by ale měla podle internetových stránek sídlit společnost DBM Media Group, provozovatel prvního ukrajinského televizního kanálu v Česku OKI-TV. O kousek dál se nachází jen jakási galerie s modrožlutou na prosklených dveřích a před ní stojí auto ve stejné barvě s nápisem „Pomáhat a chránit“. Pojďte se podívat na kauzu, jak byla několikrát odsouzenému ukrajinskému podvodníkovi udělena a nyní zase odebrána televizní licence. Když o případu řeknu paní z Rybné 24, jen nevěřícně zakroutí hlavou a odvětí: „U nás je možný všechno!“
Televize Oki není OK
„Jsme první evropský televizní kanál v ukrajinském jazyce, který vysílá ve všech evropských zemích, s hlavním sídlem v Praze,“ píše se na internetových stránkách OKI-TV, která by podle nich měla nabízet zprávy a programy jako Slovo dělníka, Legrační klub, Vokální maraton, Realitní show či Ukrajinci v zahraničí. Nicméně tahle webovka opravdu „Oki“, tedy „OK“, není. Jde o webovou lež jako věž.
Ke konci února 2022 Rusko zaútočilo na Ukrajinu a v červnu rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělit společnosti DBM Media Group licenci k provozování televizního vysílání šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na dvanáct let. Přenášet se měla internetem. Společnost podle rozhodnutí o udělení licence, ze kterého citujeme, uhradila správní poplatek ve výši 90 000 korun. Podepsán předseda RRTV Václav Mencl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský