Advokát: Pokud takto žalují Klause, tak ať všechny vlády hnijí v kriminále

07.03.2013 6:33 | Zprávy

Prezident Václav Klaus měl právo na amnestii. Jestli jí podle žalobců nicméně směřoval k popření principů demokratického státu, tak by před soudem měly stanout všechny vlády v čele s dnešním kabinetem Petra Nečase. Podle zkušeného advokáta a prezidentského exkandidáta Miroslava Kříženeckého je žaloba jen zbytečným plácnutím do vody.

Advokát: Pokud takto žalují Klause, tak ať všechny vlády hnijí v kriminále
Foto: krizenecky.cz
Popisek: Advokát Miroslav Kříženecký

„Je to zase zbytečné plácnutí do vody a vzdalujeme se tím nejzákladnějším principům právního státu. Budeme pro smích. A jestli má jít o varování Miloši Zemanovi, že si musí dávat velký pozor, protože senátoři mohou, tak jde o největší ubohost. Z hlediska možné sankce se tomu Václav Klaus může jen chechtat,“ míní o žalobě z velezrady na prezidenta Klause, kterou podali někteří senátoři, právník na slovo vzatý Miroslav Kříženecký. Ostatně ohledně snah senátorů má i mnoho dalších připomínek.

Propuštění se do vězení nevrátí

„Prezident má právo na amnestii. Senátoři nedomysleli, co se stane s pravomocnými rozhodnutími, které soudy udělily na základě amnestie, kdyby došlo jakýmkoliv způsobem k zrušení amnestie. Vždy platilo, že cokoliv děláš, moudře dělej a dohlédej konce. Propuštění se již jednoznačně do výkonu trestu vracet nemohou. Pokud je výklad správný, tak se pro lidi kolem nic nezmění. Takže jde jen o akademickou ukázku Klausovi, že není nepostižitelný,“ rozebírá situaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…